Sport4fans.pl Piłka nożna Co z tą Rosją, panie Capello?

Co z tą Rosją, panie Capello?

Piłka nożna | 15 listopada 2014 20:49 | Bartłomiej Kornecki
Czy Capello w końcu wyciągnie z kryzysu przyszłych gospodarzy mistrzostw świata?

Austria i Rosja, od czasu rozpadu ZSRR spotykają się ze sobą tylko w meczach towarzyskich, mniej więcej co dekadę. W dodatku na bramki w meczach pomiędzy nimi zawsze musimy narzekać. W Wiedniu nie było inaczej. Mimo, że to Austriacy przed meczem byli liderem swojej grupy – to beznadziejnie spisująca się Rosja była faworytem.

Wszystko za sprawą kontuzji Davida Alaby, pomocnik Bayernu Monachium w meczu Ligi Mistrzów nabawił się kontuzji. To był promyk nadziei dla przeciętnie spisujących się Rosjan, którzy jak do tej pory potrafili wygrać tylko z Liechtensteinem, remisując przy tym ze Szwecją i Mołdawią. Mimo tych wyników i fatalnej postawy reprezentacji na mistrzostwach świata, Fabio Capello ma naprawdę spory komfort pracy. Nie znam drugiego takiego miejsca w Europie, w którym selekcjoner mógłby zarządzić przerwę w rozgrywkach.. na zgrupowanie kadry.

Diametralnie inne nastroje panowały w obozie Austriaków, którzy z siedmioma punktami w grupie byli jej liderami i dziś mieli znakomitą szansę na umocnienie swojej pozycji. Biorąc formę jaką prezentowała „Sborna”, podopieczni Marcela Kollera stanęli przed niepowtarzalną okazją. Pierwsza połowa spotkania nie stała na wysokim poziomie, jednak już w 15. minucie po strzale z przed pola karnego rosyjskiego napastnika Aleksandra Kokorina, piłka wylądowała na słupku bramki. Później do głosu doszli gospodarze i to oni przejęli inicjatywę. Akinfiejew raz za razem musiał ratować swój zespół od utraty bramki. Najgroźniej pod bramką Rosjan było po strzałach Harnika i Arnautovica. W 73. minucie rosyjski golkiper znów uratował swój zespół broniąc dobitkę Rubina Okotie, zanim ta przekroczyła linię bramkową. Jednak już chwilę później po dośrodkowaniu Floriana Kleina, ten sam zawodnik Rubin Okotie strzałem niemalże do pustej bramki zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Rosja po raz kolejny zagrała beznadziejnie, i po raz kolejny straciła punkty. Dzisiejszy mecz potwierdził, że ich sensacyjna strata punktów z Mołdawią nie była przypadkiem.

Warto odnotować, że w równoległym spotkaniu grupy G, Liechtenstein pokonał Mołdawie na wyjeździe 1-0. Dzięki czemu awansował na czwartą pozycję w tabeli i po czterech meczach traci do Rosji.. zaledwie jeden punkt.

Austria – Rosja 1:0