Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Remis po niezbyt ciekawej grze

Remis po niezbyt ciekawej grze

Piłka nożna | 15 listopada 2014 22:51 | Mateusz Dziopa
Zarówno gospodarze jak i goście musieli zadowolić się remisem
fot. Oficjalny profil Facebook Svenska Fotbollslandslagen
Zarówno gospodarze jak i goście musieli zadowolić się remisem

Spotkanie Czarnogóry ze Szwecją zapowiadało się naprawdę ciekawie, jednak trzeba przyznać, że poziom spotkania rozczarował. Szwedów zgubiła pewność siebie, a Czarnogórców nieskuteczność, co w efekcie przyniosło remis.


W pierwszej części Szwedzi wykazali się skutecznością, co sprawiło, że szybko objęli prowadzenie. W 9.minucie gola zdobył Zlatan Ibrahimović, który znakomicie wykorzystał błąd obrony gospodarzy. Po tej bramce Szwedzi sprawiali wrażenie jakby mogli zdobyć jeszcze 3 gole, ale po prostu nie chciało im się. Najbliżej podwyższenia prowadzenia był Ibrahimović, który w 78.minucie posłał piłkę z rzutu wolnego prosto w słupek. Piłkarze Czarnogóry z kolei przez większość meczu pokazywali jak nie próbować zdobywać bramki, nie wykorzystując wielu stuprocentowych okazji (w tym m.in. nie trafiając do bramki z 2 metrów). Żeby doprowadzić do wyrównania potrzebowali rzutu karnego. „Jedenastkę” na gola zamienił Jovetić. Bramka ta nie tylko uskrzydliła gospodarzy, ale i ożywiła mecz, który chwilami mógł przyprawiać o senność. Do sporej kontrowersji doszło w 91.minucie sędzia William Collum nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Szwedów. Goście poddawali wątpliwości słuszność decyzji arbitra, jednak została ona utrzymana i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.


W tabeli grupy G niespodziewanie prowadzi Austria, która po sensacyjnym zwycięstwie z Rosją, ma już 10 punktów, na drugim miejscu z 6 „oczkami” plasuje się Szwecja, a tuż za nią, z jednym punktem mniej, Rosja i Czarnogóra. Ostatnie dwie pozycje to Liechtenstein (4 punkty) i Mołdawia (1 punkt). W kolejnych meczach eliminacyjnych Czarnogórcy zmierzą się z Rosją, a Szwedzi z Mołdawią.
 

Czarnogóra 1-1 Szwecja

9' Ibrahimović
80'-k Jovetić

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)