Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Tottenham zwycięzcą Legia Cup!

fot. T.Chomczyk

Tottenham zwycięzcą Legia Cup!

Piłka nożna | 16 listopada 2014 15:40 | Mateusz Decyk

Tottenham triumfatorem Legia Cup! Hertha Berlin była niezwykle blisko zwycięstwa w trzeciej edycji turnieju, ale to angielska drużyna była w ten weekend poza zasięgiem wszystkich rywali. W grupie srebrnej najlepszy okazał się Ajax, a młodzi Legioniści zajęli przedostatnie miejsce w całym turnieju.

 

O niedzielnym podziale na grupę złotą i srebrną, zadecydowały sobotnie spotkania. W grupie złotej znalazły się zespoły: Herthy Berlin, Schalke, Tottenhamu, Manchestery United oraz Liverpoolu. Do grupy srebrnej trafił Ajax, Legia, Team Europa, AS Roma i Sparta Praga.


Wydawało się, że Legia w słabszej grupie podoła reszcie rywali, a przynajmniej na to wskazywał dobry początek niedzielnych zmagań. Gospodarze wzięli rewanż za sobotnią porażkę na Sparcie Praga, niepodzielnie panując na boisku. Potem było już znacznie gorzej. Warszawiacy ulegli zachodnim rywalom mocno odstając w aspektach taktycznych i technicznych.

 

Ostatnie miejsce zajęła Sparta Praga. I rzeczywiście wydaje się, że była to drużyna najsłabsza w każdym calu. Jej najmocniejszym punktem był napastnik, który nie dość, że przy swoich kolegach wyglądał jak kulturysta, to jeszcze przerastał wszystkich o głowę. Na miejscu dziewiątym Legia. Umiejętności indywidualne nie wystarczyły. Wydaje się, że trenerzy młodych Legionistów nie do końca zadbali o aspekt taktyczny gry. Właśnie zdyscyplinowaniem taktycznym i prostą grą do napastnika można było przykryć braki w wyszkoleniu technicznym. Niestety tak się nie stało. Miejsce ósme zajęła AS Roma. Włosi wyglądali niezwykle słabo fizycznie, jednak w przeciwieństwie do dnia pierwszego wykazali się ogromną walecznością i dzięki dwóm wygranym udało się im uniknąć blamażu. Nie spodziewałem się Team Europa na pozycji siódmej. Tak wysoką pozycję tej drużyny można uznać za niespodziankę, bo ich gra kompletnie nie przekonywała, ale skuteczności nie można im było odmówić. Srebrną grupę z łatwością wygrał Ajax Amsterdam, którego piłkarze byli niezwykle zdyscyplinowani taktycznie. W dodatku gołym okiem można było dostrzec holenderskie szlify techniczne w nogach ,,Jungs''.

 

Nie zaskoczył Manchester United, który cieniował w grupie złotej. Podobnie było z Liverpoolem, co było raczej zaskakujące biorąc pod uwagę jak dobrze ta drużyna radziła sobie w sobotę. W dodatku zostali wręcz rozgromieni przez piłkarzy Herthy Berlin.

 

Trzecie miejsce zajęło Schalke. Drużyna dosyć niepozorna, ale koniec końców ustawiła się na podium pokonując rywali z Wysp Brytyjskich. Drugie miejsce zajęła Hertha, której największym atutem było posiadanie w swoich szeregach Antona Kade. Anton nie dość, że był głównym motorem napędowym swojej drużyny to jeszcze został królem strzelców. Pierwsze miejsce zajął Tottenham. Drużyna, w której na próżno szukać słabych punktów. Znakomite zdyscyplinowanie w defensywie, świetny bramkarz, który nie dość, że bronił to jego gra nogami wprowadziłaby w zachwyt niejednego skauta. Głównym atutem Kogutów były skrzydła. Na nich świetnie radzili sobie piekielnie szybcy i zwinni młodzieńcy.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)