Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Turecki ananas czystej krwi zabronił piłkarzom... posiadania bród
Ilhan Cavcav
fot. wikipedia.org
Ilhan Cavcav

Turecki ananas czystej krwi zabronił piłkarzom... posiadania bród

Piłka nożna | 18 listopada 2014 18:02 | Sebastian Ibron

Brodaty manifest do piłkarzy Genclerbirligi Ankara wystosował prezes tegoż klubu Ilhan Cavcav.


Tenże człowiek oświadczył, że ma 80 lat i codziennie się goli. Tego samego oczekuje od piłkarzy swojego klubu, ponieważ uważa, że – jako iż są sportowcami – muszą stanowić wzór dla młodych adeptów piłki kopanej. Pragnie on, by piłkarze nie upodobniali się do uczniów muzułmańskich szkół.


Jak w przypadku każdego warunku, muszą być także ponoszone konsekwencje niespełnienia owych. Cavcav zapowiedział, że przyjemność noszenia brody przez jego piłkarza kosztować będzie 25 tys. lirów, czyli około 9 tys. euro. Kosztowne, czyż nie?


Turcja jest dość specyficznym środowiskiem, jeśli chodzi o dyskusje na temat laickości państwa. Wprawdzie od 1923 r. Turcja jest laicka, jednakże od kilkunastu lat aktualne władze nieuchronnie prowadzą tureckie społeczeństwo do islamizacji. A jako iż prezes Genclerbirligi jest przedstawicielem fanów Stefana Majewskiego, obnosi się z fantazyjnym, acz zarazem stylowym wąsikiem – tak jak wielu Turków niebędących muzułmanami.


Cavcav przypomniał, iż w przyszłości zachęcał Yildirima Demiroerena, który wówczas był prezesem tureckiej federacji piłki nożnej, aby zakazano piłkarzom noszenia bród we wszystkich rozgrywkach. Jednak jego apelacja nie spotkała się z aprobatą prezesa. Ten odrzekł, że nie może zakazać noszenia bród, ponieważ nie pozwoliłaby na to UEFA. To sprowokowało Cavcava do stwierdzenia, że ma dosyć UEFA.


Wiemy więc, że w Genclebirligi nie zawita ani Zaur Sadajew,ani Andrea Pirlo,

 

a Adam Clayton niech się nawet w Turcji nie pokazuje.

 

Aktualnie Genclerbirligi znajduje się na ósmej pozycji w tabeli, tracąc siedem punktów do lidera Superligi. Któż wie, może dzięki brakowi bród piłkarze tej drużyny będą lżejsi, przez co będą szybsi i być może dzięki temu łatwiej będzie im doszlusować do liderującego Fenerbahce?


SEBASTIAN IBRON
TWITTER: @sebastianibron

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)