Sport4fans.pl Piłka nożna Niespodzianka w Chorzowie! Kuświk zapewnił 3 punkty Ruchowi!

Niespodzianka w Chorzowie! Kuświk zapewnił 3 punkty Ruchowi!

Piłka nożna | 21 listopada 2014 20:40 | Mateusz Dziopa
Sebastian Mila nie miał łatwego zadania podczas piątkowego meczu

Po wielkim pokazie nieskuteczności w Chorzowie, miejscowy Ruch niespodziewanie pokonał Śląsk Wrocław w meczu 16.kolejki piłkarskiej Ekstraklasy 1-0.

W pierwszej połowie minimalną przewagę mieli goście. Dobrych sytuacji na bramki nie potrafili jednak zamienić Celeban i Flavio Paixao. Portugalczyk rozegrał słabe spotkanie. Wydawać się mogło, że z sytuacji, jakie stworzyli mu jego koledzy, zawodnilk o takich umiejętnościach powinien potrafić zdobywać gole. Tak się jednak nie stało. Swoje szanse miał także Ruch. Rolę nieskutecznych wśród gospodarzy odgrywali jednak Kowalski i Surma. W pierwszej połowie bez bramek.

W drugiej połowie przycisnął Śląsk. Znów jednak nieskutecznie. Gościom brakowało chyba chłodnej głowy przed polem karnym Ruchu, ponieważ brakowało ostatniego, celnego podania. Najlepszą sytuację miał chyba Krzysztof Ostrowski. Strzał zawodnika Śląska został jednak wybroniony przez Kamińskiego. Ruch nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, jednak miał więcej szczęścia. W 90. minucie Grzegorz Kuświk uderzył z dystansu. Nie był to mocny strzał, jednak piłka odbiła się od Lukasa Droppy i wpadła do bramki obok zaskoczonego Pawełka.

Nie był to mecz porywający, jednak trzeba przyznać, że przyniósł on niespodziewane rozwiązanie. Śląsk przegrał, przez co z pewnością straci pozycję wicelidera, a Ruch zdobywa punkty, dzięki którym podopieczni Waldemara Fornalika oddalają się od ostatniego miejsca w tabeli.