Sport4fans.pl Piłka nożna Agüero! Agüero! Agüero! - City wciąż w grze!

Agüero! Agüero! Agüero! - City wciąż w grze!

Piłka nożna | 25 listopada 2014 23:01 | Tomasz Chomczyk

To miał być pojedynek angielskiego chłopca do bicia i niemieckiego króla. Piłkarze Manchesteru City wyszli jednak na boisko skoncentrowaniu tylko na jednym - zdobyciu 3 pkt. Każdy inny wynik przekreślał ich dalszą przygodę w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Jak się pózniej okazało, "wyspiarze" osiągnęli swój cel i pokonali "Bawarczyków" 3-2. Wszystko to, dzięki jednemu człowiekowi - Sergio Agüero.

Od samego początku oba zespoły mocno ruszyły do przodu, co zaowocowało ciekawymi sytuacjami. Najpierw swoich sił próbował Navas, potem Rode, ale jako pierwszy do siatki trafił Agüero . Wszystko za sprawą rzutu karnego, którego sprowokował Medhi Benatia. Marokańczyk próbował powstrzymać wychodzącego na czysta pozycję Argetyńczyka, ale nie trafił w piłkę i otrzymał za to czerwoną kartkę. Aguero nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera. Wydawało się, że będzie to moment zwrotny dla "wyspiarzy". Okazało się jednak, iż to Bayern przejął kontrolę nad spotkaniem i jeszcze przed przerwą zadał dwa nokautujące ciosy. Najpierw z rzutu wolnego wyrównał Alonso, a 5 minut pózniej Bayern na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski.

Druga połową upływała pod akompaniamentem marazmu i nudy. Mimo liczebnej przewagi City nie potrafiło specjalnie zagrozić bramce Bayernu. Niemcy konsekwentnie, spokojnie i z dużym wyrachowaniem rozgrywali piłkę, starając się utrzymać korzystny rezultat. Wszystko zmieniło się w 84 minucie, kiedy na środku pola błąd popełnił ten, który uchodził za nieomylnego - Xabi Alonso. Hiszpan stracił piłkę, co sprytnie wykorzystał Agüero i po raz kolejny pokonał Manuela Neuer. Wyspiarze wrzucili piąty bieg i co raz mocniej naciskali. Neuer uwijał się jak mógł, ale dzisiejsza noc była teatrem jednego aktora - Sergio Agüero. Niezawodny Argentyńczyk po raz 3 skorzystał na błędzie obrońców i po raz 3 wpakował piłę do siatki rywala, przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, City awansowało na drugą pozycję w grupie E i ma taką samą ilość punktów co AS Roma i CSKA Moskava. Podopieczni Pellegriniego powinni mieć się jednak na baczności, bo w następnej kolejce jadą do Rzymu, a tam o punkty nie będzie im łatwo.

Manchester City 3-2 (1-2) Bayern Monachium