Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Brak dobrych zmienników problemem Śląska?

Brak dobrych zmienników problemem Śląska?

Piłka nożna | 01 grudnia 2014 17:37 | Mateusz Dziopa
Stadion Śląska przed meczem
fot. Oficjalny profil Twitter Śląska Wrocław
Stadion Śląska przed meczem

Kibice Śląska Wrocław jak na razie nie narzekają na postawę drużyny w Ekstraklasie. Trzecie miejsce w tabeli, równa ilość punktów z drugą w kolejności Wisłą Kraków… Czy jednak jest tak pięknie jak się to może wydawać?
 

Tabela pokazuje, że Śląsk w obecnej chwili znajduje się w trójce najlepszych drużyn tego sezonu. Zwróćmy jednak uwagę na postawę tej drużyny w ostatnich pięciu ligowych meczach – jedno zwycięstwo, trzy remisy i porażka. Sześć punktów z możliwych piętnastu to na pewno nie jest szczyt marzeń drużyny z Wrocławia. Co ciekawe – w trzech z tych spotkań podopieczni trenera Pawłowskiego mieli znaczną przewagę, której nie potrafili przełożyć na wynik. Stary grzech nieskuteczności? W moim odczuciu jak najbardziej, a jeżeli do czynienia mamy z niewykorzystanymi szansami to znak, że cały ten mechanizm, a raczej jego działanie, powinno niepokoić trenera Śląska.


Co sprawia, że ekipa z Wrocławia powróciła do nieskutecznej postawy sprzed sezonu? Na pewno nie można tu poszukiwać jednostek, które można obarczać winą. Zgoda, Flavio Paixao zgubił gdzieś swoją skuteczność, a Sebastian Mila znacznie obniżył loty po spotkaniach w barwach kadry. Spadek formy podczas sezonu jest nieunikniony i prędzej czy później musi on nastąpić, ale zwróćmy uwagę, że oprócz nich w drużynie znajduje się jeszcze dziewięciu innych zawodników, którzy powinni w takich sytuacjach brać na siebie ciężar gry. Zmienników klasy Flavio czy Mili niestety brakuje. Być może jest to jeden z czynników, które sprawiają, że w obecnie podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wyglądają znacznie gorzej niż na początku sezonu.


Kibice Śląska jak na razie muszą zadowolić się tym co jest i wyczekiwać zimowego okienka transferowego. Na szczęście dla nich do przerwy zimowej pozostały zaledwie dwie ekstraklasowe kolejki, w których ich ulubieńcy rozegrają spotkanie przeciwo Zawiszy i GKSowi Bełchatów.
 

MATEUSZ DZIOPA
TWITTER- @Mateusz_Dziopa

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)