Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Spokojne zwycięstwo Legii nad Cracovią

Spokojne zwycięstwo Legii nad Cracovią

Piłka nożna | 01 grudnia 2014 22:07 | Tomasz Chomczyk

fot. x-news

To pierwszy mecz w obecnym sezonie, kiedy Legia Warszawa miała 4 dni odpoczynku po spotkaniach w Lidze Europy. Wypoczęci piłkarze ze stolicy mieli spokojnym tempem punktować Cravovię i jak się okazało, taki też scenariusz napisał los. Najpierw samobójczą bramkę strzelił Marciniak, a godzinę pózniej Orlando Sa. Legia tym samym umocniła się na szczycie tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

 

Mimo sporego mrozu, warszawska publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Od początku spotkania obie drużyny raz za razem wymieniały ciosy. Jako pierwsi do siatki trafili jednak gospodarze, a wszystko za sprawą samobójczej bramki doświadczonego obrońcy - Adama Marciniaka. Krakowianin nie zrozumiał się ze swoim bramkarzem i pod presją Michała Żyro, przelobował swojego kolegę. Po bramce, Legia uspokoiła swoją grę i starała sie kombinacyjnymi akcjami rozmontować defensywę gości. Dobrze jednak spisywał się Krzysztof Pilarz, dzięki któremu na przerwę Cracovia schodziła tylko z jednobramkową stratą.

 

Krakowianie drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą. Próbowali atakować, ale ich akcje kończyły się na 30 metrze. W Legii dobry mecz rozegrali Vrdoljak i Kosecki. Trochę niewidoczny był Duda, ale jeżeli ma się 19 lat to trudno utrzymać formę cały czas na najlepszym poziomie. Z pozytywnej strony pokazał się również Orlando Sa, który dwie minuty po wejściu na boisko, podwyższył prowadzenie "stołecznych". Pózniej było równie dobrze, świetnie się zastawiał, grał zespołowo i groznie strzelał. W mojej opinii był najlepszym piłkarzem na boisku, mimo iż grał 20 minut. Po drugiej stronie wyróżniłbym Marcina Budzińskiego. Widać, że ten chłopak ma papiery na grę. Świetny przegląd pola, dokładny w podaniach i z wizją gry. Może Nawałka powinien zwrócić na niego uwagę.

 

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Cracovia Kraków

1-0 (sam.) Marciniak

2-0 Orlando Sa

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)