Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Szczęsny out?

Szczęsny out?

Piłka nożna | 11 stycznia 2015 16:52 | Mateusz Dziopa
Czy Wojciech Szczęsny straci miejsce w bramce Arsenalu?
fot. Oficjalny profil Facebook Arsenalu Londyn
Czy Wojciech Szczęsny straci miejsce w bramce Arsenalu?

Wojciech Szczęsny mecz ze Stoke spędził na ławce rezerwowych. Jego miejsce między słupkami zajął David Ospina, który nie dał powodu Wengerowi do posadzenia go na ławce w następnym meczu. Czyżby polski bramkarz stracił miejsce w pierwszym składzie?


Po ostatnich wybrykach, Wojciech Szczęsny stracił miejsce w podstawowym składzie Arsenalu. Jest to kara za postawę, którą nie zaliczylibyśmy do najrozsądniejszych. Pomijając już fakt palenia pod prysznicem, warto zwrócić uwagę na to, że Szczęsny nie bronił ostatnimi czasy najlepiej, co dobitnie pokazał mecz przeciwko Southampton. Szansę w spotkaniu przeciwko Stoke dostał rezerwowy dotąd David Ospina i… moim zdaniem ciężko określić czy ją wykorzystał. Kolumbijczyk zachował wprawdzie czyste konto, ale przyznać trzeba, że nie został zmuszony do jakieś wymagającej interwencji. Stoke oddało siedem strzałów, z czego zaledwie dwa były celne. Nie można więc stwierdzić czy kolumbijski bramkarz zajmie miejsce Szczęsnego już na stałe. Kluczowy może być kolejny mecz. W 22. kolejce Arsenal jedzie na Etihad Stadium, by zmierzyć się z Manchesterem City. Wówczas Ospina, który według mnie zacznie od pierwszej minuty, stanie przed prawdziwym egzaminem. Jeśli wyjdzie z niego obronną ręką, to może zachować miejsce w pierwszym składzie Kanonierów.


Czy Ospina zajmie miejsce Szczęsnego? W tej chwili na pewno nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Myślę, że mecz przeciwko City, odpowie nam na to pytanie dobitnie. Szkoda tylko, że przez swoją głupotę, Wojciech Szczęsny stracił wpływ na to, czy kolejne mecze rozegra w pierwszym składzie Arsenalu.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)