Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jan Tomaszewski typuje dla SPORT4FANS 20. kolejkę Ekstraklasy
Jan Tomaszewski
fot. Wikipedia
Jan Tomaszewski

Jan Tomaszewski typuje dla SPORT4FANS 20. kolejkę Ekstraklasy

Piłka nożna | 12 lutego 2015 17:46 | Damian Wiśniewski

Tylko wie pan, proszę napisać jedną rzecz na początku. Z naszymi zespołami po przygotowaniach zimowych jest tak, że grają boski futbol. Jeden Bóg wie, jak te drużyny będą się prezentowały. Trenerzy i zawodnicy mówią, że trenowali jak nigdy, a potem wychodzi jak zawsze. To trochę wróżenie z fusów.


Kto tak zaczął rozmowę? Oczywiście Jan Tomaszewski, którego poprosiliśmy o typy i opinię dotyczące meczów pierwszej tegorocznej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.


No to zaczynamy wróżenie z fusów.


Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna
TYP EKSPERTA: 1


Dla Zawiszy ten mecz to typowy ostatni dzwonek, musi ten mecz wygrać. Jeśli teraz bydgoszczanie nie wygrają, to ich nie ma, to dla nich mecz o życie. Ja myślę nawet, że kosztem przyszłych meczów z silniejszymi rywalami, właśnie w tym pojedynku postawią wszystko na jedną kartę. I to spotkanie wygrają.


Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
TYP EKSPERTA: 1


Lechii życzę wszystkiego, co najlepsze. Dlaczego? Bo do klubu wszedł zagraniczny inwestor, który zarządza nim profesjonalnie. Mam nadzieję, że to przełoży się na wyniki i gdańszczanie to spotkanie wygrają. I to wygrają bardzo gładko.


Ruch Chorzów – Piast Gliwice
TYP EKSPERTA: X


Derby. Tutaj uważam, że oba zespoły będą grały tak, aby przede wszystkim bramki nie stracić. A jeśli już do tego dojdzie, to szybko wyrównać i znowu grać swoje. Także uważam, że tutaj podział punktów jest najbardziej prawdopodobny.


GKS Bełchatów – Podbeskidzie Bielsko Biała
TYP EKSPERTA: X


Trudno jest mi się wypowiadać na temat bełchatowian, tak naprawdę nie wiadomo, co oni grają. Teoretycznie powinni być bliżej strefy spadkowej, a utrzymują nad nią dość bezpieczny dystans. Natomiast Podbeskidzie nie powinno schodzić z pewnego poziomu i w tym meczu stawiam na remis, choć ze wskazaniem właśnie na gości.


Pogoń Szczecin – Lech Poznań
TYP EKSPERTA: 2


Lech jest w nieco podobnej sytuacji, co Zawisza, dla niego każdy mecz jest bardzo ważny. Dla mnie to właśnie ten zespół będzie głównym Legii konkurentem w walce o mistrzostwo. Teraz dla niego nie ma kalkulacji, ten mecz musi wygrać. Mają tyle dużo argumentów, żeby to zrobić, a jeśli im się nie uda, to korespondencyjna walka z Legią już na starcie może być przegrana.


Cracovia – Śląsk Wrocław
TYP EKSPERTA: X


W Śląsku będzie brakować Sebastiana Mili, ale ten zespół nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W tym spotkaniu powinno to spokojnie wystarczyć na remis i właśnie taki rezultat obstawiam.


Wrocławianie są w głupiej sytuacji. Z jednej strony mają ligę, z drugiej grają dzisiaj z Legią w Pucharze Polski. Na pewno dzisiaj zagrają na max, ale w tej rywalizacji chyba nie mają szans. Mogą szukać możliwości gry w Lidze Europy w meczach Ekstraklasy. Według mnie oni właśnie postawią na ligową walkę o puchary, bo z Legią będzie bardzo trudno wygrać.


Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
TYP EKSPERTA: 1


Życzę Legii zwycięstwa, mimo mojej ogromnej sympatii do Michała Probierza. Umówmy się, w stawce ligowej Legia jest aktualnie jedynym zespołem profesjonalnym, eksportowym. Inne zespoły próbują się do niej zbliżyć, ale i Lech i Śląsk muszą jeszcze swoje poprawić. Jagiellonia gra naprawdę bardzo dobrze, ale ja uważam, że ta szeroka kadra jaką dysponuje trener Berg jest na tyle silna, że gwarantuje Legii i mistrzostwo i Puchar Polski. Moim marzeniem jest, aby warszawianie wyeliminowali Ajax Arka Milika i choć to jest tylko marzenie, to wszyscy wiemy, że na polskie warunki Legia jest najbardziej poukładana. I życzę jej zwycięstwa, mimo wielkiego szacunku dla Jagiellonii.


Górnik Zabrze – Korona Kielce
TYP EKSPERTA: 2


Ja przepraszam, ale jeśli oba te kluby nie zostaną zrestrukturyzowane, to jest bardzo fajne pojęcie w kwestii Górnika, czy zreformowane jeśli chodzi o Koronę, to to będzie studnia bez dna. Władze obu miast powinny znaleźć dla Górnika i dla Korony osobnych sponsorów strategicznych, tak jak to zrobiła Lechia, której na razie nie idzie. Ale tylko na razie. Moim zdaniem to jest taka droga, którą powinny obrać również inne kluby.


Tutaj, w pojedynku dwóch bankrutów, chciałbym, żeby wygrała Korona. Dlaczego? Ponieważ Górnikowi spadek już praktycznie nie grozi, a jeśli Korona zleci, to ten region może stracić poważną piłkę. Chodzą słuchy, że do Korony mają trafić nowi inwestorzy, również zagraniczny. I ja jestem za tym. Komu przeszkadza Abramowicz w Chelsea? Amerykanie w Manchesterze United? Arabowie w City? Odsuńmy uprzedzenia i jeśli znajdą się sponsorzy , którzy będą chcieli postawić na sport, to niech oni będą nawet z Argentyny. Tylko, żeby to szło profesjonalnie. Wszystkim naszym klubom powinno zależeć, aby ich wyniki na arenie międzynarodowej równały do tego, co prezentują Legia oraz reprezentacja.


Życzę Koronie, żeby nie przegrała tego meczu, ale nawet go wygrała. Bo jeśli nie spadnie, to może uda się znaleźć sponsora, a Górnik na pewno nie spadnie. Proszę spojrzeć na Widzew, swego czasu największą markę w tym kraju. Jak ktoś spada z ekstraklasy, to traci też zainteresowanie sponsorów.


Dobrze byłoby, gdyby Korona wygrała i się utrzymała. Dla dobra piłki.

 

Rozmawiał Damian Wiśniewski
TWITTER: @Wisniewski_D2

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)