Sport4fans.pl Piłka nożna Przy Cichej znowu głośno

Przy Cichej znowu głośno

Piłka nożna | 14 lutego 2015 17:46 | Tomasz Chomczyk

W poprzedniej rundzie, Ruch znany był z tego, iż świetne występy przeplatał beznadziejnymi, a co gorsze tych drugich było znacznie więcej. Piast natomiast zakończył zimowe zmagania o 6 pozycji wyżej w tabeli niż chorzowianie i na papierze był faworytem. W Gliwicach nie ukrywali aspiracji do grupy mistrzowskiej, ale chyba będą musieli je zweryfikować, albowiem gra Piasta w meczu z Ruchem pozostawiała wiele do życzenia.

O pierwszej połowie tego spotkania można byłoby napisać tylko tyle, że się odbyła. Właściwie nic się nie działo. Piast przeważał, ale nie przekładało się to na stwarzane sytuacje. Wilczek dwoił się i troił, raz za razem ogrywając obrońców z Chorzowa. W skutek dobrej asekuracji, jego poczynania najczęściej kończyły się stałym fragmentem, bądź przyznaniem piłki dla gospodarzy. Gry Niebieskich nie ma co komentować, najlepiej podsumował ją Jakub Kowalski - "Nie wyglądało to najlepiej..."

W przerwie, trener Fornalik zastosował "suszarkę" Fergusona, bo jego podopieczni wybiegli na drugą cześć spotkania naładowani jakąś nową energią. Już 5 minut, po pierwszym w drugiej połowie gwizdku Pana Kwiatkowskiego, Ruch na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Kuświk. Napastnik niebieskich zrobił wszystko na piątkę, przyjął piłkę, wyprzedził obrońcę i pokonał Szmatułę. Swoją robotę w tej akcji zrobił również Zieńczuk, który znakomitym podaniem obsłużył młodszego kolegę. Bramka uskrzydliła zawodników Ruchu i dodała im jeszcze większego animuszu. 7 minut później było już 2:0, bo najlepiej w polu karnym odnalazł się w/w Kowalski. Piast bardzo chciał, ale ewidentnie nie wychodziło. Po drugiej bramce dla Niebieskich, nie mogli poukładać gry. Efektem bezradności była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Vassiljeva. Później obie ekipy miały jeszcze szansę wpłynąć na końcowy wynik, ale po obu stronach świetnie interweniowali obaj bramkarze. Po "meczu walki" 3 punkty zostały w Chorzowie.

Ruch Chorzów 2:0 Piast Gliwice