Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Mecz sezonu przy Łazienkowskiej. Przełamać złą passę!

Mecz sezonu przy Łazienkowskiej. Przełamać złą passę!

Piłka nożna | 26 lutego 2015 10:19 | Hubert Błaszczyk
Dusian Kuciak musi zachować czyste konto.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Dusian Kuciak musi zachować czyste konto.

Legia Warszawa staje dziś przed ogromną szansą awansu do 1/8 Ligi Europy. Mistrzowie Polski muszą wygrać przy Łazienkowskiej z Ajaxem Amsterdam. Sytuacji ułatwiać nie będą im puste trybuny, na których zasiądą tylko oficjele i dziennikarze.


Brak kibiców to aspekt psychologiczny. Bardziej martwić może słaba dyspozycja Legii po okresie przygotowawczym. Powoli pod wodzą Henninga Berga staje się normą, że warszawianie słabo rozpoczynają rundę i rozpędzają się w trakcie jej trwania. Niby mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, ale w tym przypadku forma potrzebna była na mecz z Ajaxem. Bilans Legionistów w rundzie wiosennej jest jednak słaby – 2 remisy i 2 porażki. Sytuacji nie ułatwia odejście do Chin Miroslava Radovica i słynna rotacja Berga, który gra dwoma jedenastkami. Mecze pokazują, że nie są one równorzędne.


Dla równowagi Ajax też nie gra najlepiej. Zwłaszcza na wyjazdach. W ostatni weekend amsterdamczycy zremisowali 1:1 z przeciętnym Willem II. Skórę uratował im Arkadiusz Milik, który zanotował jedyne trafienie. To właśnie na polskiego napastnika największą uwagę muszą zwrócić obrońcy Legii. Kluczem do zwycięstwa będzie bowiem zachowanie czyste konta przez Dusana Kuciaka.


Statystyki są sprzymierzeńcem gospodarzy. Ajax nie wygrał meczu wyjazdowego w europejskich pucharach od sezonu 2011/2012, kiedy wygrał na Old Trafford z Manchesterem United (1:2). W kolejnych jedenastu spotkaniach mistrzowie Holandii zanotowali trzy remisy i aż osiem porażek. Na drugim biegunie jest Legia, która po kompromitującym remisie z St. Patricks wygrała przy Łazienkowskiej pięć kolejnych spotkań.


Dużo zależeć będzie od nastawienia zawodników. Pokazał to mecz w Amsterdamie. Pierwszą połowę Legia zagrała bojaźliwie. Ajax ruszył do przodu i miał wiele szans do zdobycia bramki. W rewanżu nie można do tego dopuścić. Trzeba zagrać mądrze w defensywie. W ataku warszawianie na pewno będą mieć szanse. Obrona Ajaxu jest niepewna i często sama stwarza okazje rywalom, a przecież drugiego meczu życia nie powinien zagrać Jasper Cillessen.


Typ SPORT4FANS: Legia Warszawa

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)