Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Problemy Ruchu i Cracovii
Grzegorz Kuświk (z lewej) nie zagra przeciwko Lechii.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Grzegorz Kuświk (z lewej) nie zagra przeciwko Lechii.

Problemy Ruchu i Cracovii

Piłka nożna | 27 lutego 2015 12:15 | Hubert Błaszczyk

Piątkowymi spotkaniami Ruchu Chorzów z Lechią Gdańsk i Cracovii z Lechem Poznań rozpocznie się 22. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. W niezbyt wesołych nastrojach przystąpią do niej chorzowianie i krakowianie, którzy mają problemy w ataku. W Ruchu nie zagra Grzegorz Kuświk, a w Cracovii pod znakiem zapytania stoją występy Rakelsa i Jendriska.


18:00 Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk


Nie zagrają: Kuświk (Ruch), Kuś (Ruch), Szewczyk (Ruch), Leković (Lechia)


Po tym spotkaniu nie należy spodziewać się fajerwerków. Ruch rozpaczliwie potrzebuje punktów. Lechia podobnie. Oba zespoły mają jednak inne cele. Chorzowianie chcą się utrzymać, a gdańszczanie zagrać w grupie mistrzowskiej. Wśród gospodarzy zabraknie bramkostrzelnego Grzegorza Kuświka, a to zapowiada spore kłopoty. Jego następcy nie gwarantują bramek. Można spodziewać się, że Ruch cofnie się i będzie grał z kontrataku. To z kolei może nie pasować Lechii, która w ataku pozycyjnym prezentuje się słabo. Pokazał to zarówno mecz z Wisłą Kraków jak i najsłabszym Zawiszą Bydgoszcz. Jedyną bramkę wiosną dla Lechistów strzelił Piotr Grzelczak po kontrataku.


Typ SPORT4FANS:
Remis i poniżej 2,5 gola


20:30 Cracovia – Lech Poznań


Nie zagrają:
Jaroszyński (Cracovia), Kita (Cracovia), Rymaniak (Cracovia), Linetty (Lech), Wilusz (Lech), Holman (Lech)


Sytuacja Cracovii przed meczem z Lechem nie jest wesoła. Trener Robert Podoliński ma ogromne problemy z zestawieniem linii ataku. Przeziębieni w trakcie tygodnia byli Rakels i Jendrisek. W meczu prawdopodobnie jednak wystąpią, bo na boisko nie może wybiec inny atakujący Pasów, Przemysław Kita. Po Cracovii należy spodziewać się defensywnego ustawienia. W meczu z Podbeskidziem w obronie wyszło 5 zawodników. Przeciwko Lechowi może być podobnie. Poznaniacy mają jednak kim rozbijać zasieki obronne. Do zdrowia powrócił Darko Jevtić, który jednym zagraniem jest w stanie odmienić losy spotkania.


Typ SPORT4FANS: Wygrana Lech i poniżej 2,5 gola


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)