Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Górale poharcują przy Łazienkowskiej - typy SPORT4FANS
Podbeskidzie Bielsko-Biała zapowiada w Warszawie walkę.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Podbeskidzie Bielsko-Biała zapowiada w Warszawie walkę.

Górale poharcują przy Łazienkowskiej - typy SPORT4FANS

Piłka nożna | 01 marca 2015 13:07 | Hubert Błaszczyk

Arcyciekawie zapowiadają się dwa niedzielne spotkania T-Mobile Ekstraklasy. Niepokonana w rundzie wiosennej Jagiellonia podejmie drugi zespół, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki - Koronę Kielce. W drugim pojedynku rozbita przez Ajax, Legia Warszawa zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale przy Łazienkowskiej nie są wcale bez szans.

 

15:30 Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Nie zagrają: Baran (Jagiellonia), Drągowski (Jagiellonia), Frankowski (Jagiellonia), Wasiluk (Jagiellonia), Piątkowski (Jagiellonia)


Jagiellonia rundę jesienną zaczęła od dwóch zwycięstw i remisu. Na wiosnę prezentuje się równie udanie. W dwóch meczach zawodnicy Michała Probierza zdobyli komplet punktów. Rywalami były drużyny z ligowej czołówki – Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. W niedzielę białostoczanie mogą wskoczyć na fotel lidera. Sytuacja w zespole nie jest komfortowa. Z kontuzją zmaga się najlepszy strzelec zespołu – Mateusz Piątkowski i najjaśniejsza postać w rundzie jesiennej – Bartłomiej Drągowski. Tego drugiego godnie zastąpi Krzysztof Baran, który we Wrocławiu popisał się kapitalną interwencją na wagę trzech punktów. Czego spodziewać się po Koronie? Solidnej, poukładanej taktycznie piłki. Czy to wystarczy na rozpędzoną Jagę? Śmiem wątpić.


Typ SPORT4FANS: Wygrana Jagiellonii

 

18:00 Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Nie zagra: Sloboda (Podbeskidzie)


Bardzo ciekawe spotkanie, które rozegra się w głowach piłkarzy Legii. Po ich pomeczowych wypowiedziach nie widać, żeby przejęli się porażką z Ajaxem. To źle, bo rozpieszczonym piłkarzom Legii przydałby się kubeł zimnej wody na głowę. Jedynym rozumiejącym powagę sytuacji wydaje się być Jakub Rzeźniczak, ale czy stosujący rotację Henning Berg wstawi go do składu? Mistrzowie Polski na wiosnę jeszcze nie wygrali, a już w niedzielę mogą stracić fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy. Podbeskidzie jest niczym filmowy Janosik. Lubi zabierać bogatym, a dawać biednym. Przy Łazienkowskiej zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego zagrają bez kompleksów. Na wyjazdach bielszczanie nie tracą na jakości, o czym przekonał się jesienią poznański Lech. Jeśli żadnego babola nie wywinie Michal Pesković, to Podbeskidzie może pokusić się w Warszawie o niespodziankę.


Typ SPORT4FANS: Wygrana Podbeskidzia lub remis

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)