Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Typy SPORT4FANS: Przy Kałuży nikt się nie przełamie, derby Pomorza na remis

Typy SPORT4FANS: Przy Kałuży nikt się nie przełamie, derby Pomorza na remis

Piłka nożna | 13 marca 2015 10:10 | Damian Wiśniewski

fot. x-news

Ruszymy z kolejną serią meczów w T-Mobile Ekstraklasie. Dziś najpierw Cracovia podejmie Piast Gliwice, a następnie w derbach Pomorza w Szczecinie Pogoń zagra z Lechią. Liczymy na dobre, emocjonujące spotkania, ale spodziewamy się remisów.


Cracovia – Piast Gliwice
NASZ TYP: X


Obie drużyny grają o przełamanie, a jedna z nich ostatni mecz wygrywała jeszcze w ubiegłym roku. Craovia musi szczególnie uważać, ponieważ przez swoją fatalną postawę zbliżyła się do strefy spadkowej na odległość zaledwie jednego punktu. Piast tego zapasu ma troszkę więcej, a punkt traci do grupy mistrzowskiej. Nie wygrał jednak od trzech kolejek, choć w ostatniej mocno powalczył z Górnikiem Zabrze, co skończyło się remisem. Faworytami będą właśnie podopieczni trenera Garcii, ale Pasy grające prawdopodobnie o posadę własnego szkoleniowca, mogą być bardzo zmobilizowane.


Obie drużyny bardzo będą chciały wygrać, ale tym razem znów nie dadzą rady.


Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
NASZ TYP: X


Derby Pomorza zapowiadają się dzisiaj niezwykle emocjonująco. Lechia od jakiegoś czasu spisuję się coraz lepiej, a w tym w pokonanym polu pozostawiła między innymi Wisłę Kraków, ogólnie nie przegrała ani razu. Pogoń ostatni triumf zaliczyła szóstego grudnia i w Szczecinie coraz więcej osób zastanawia się, czy aby postawienie na Jana Kociana było słusznym wyborem włodarzy klubu. W ostatnim meczu Portowcy od czasu do czasu pokazali jednak, że drzemie w nich spory potencjał. Nieźle wyglądała gra sprowadzonego zimą Michała Janoty, na ewentualny wzrost formy powinien mieć też wpływ Akahoshiego.


Pogoń będzie dziś zmotywowana, a derby będą grane na jej stadionie, dlatego stawiamy, że wydrze Lechii remis.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)