Sport4fans.pl Piłka nożna Nudny awans Lecha

Nudny awans Lecha

Piłka nożna | 18 marca 2015 17:42 | Adrian Szymczak

Ponad 8 tysiący kibiców zasiadło w środowe popołudnie na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, by obejrzeć rewanżowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Zniczem Pruszków. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza 5:1 i praktycznie rozstrzygnął wynik dwumeczu.

Mecz się odbył - tyle. Nie ma się co zbytnio rozpisywać o meczu, który oglądaliśmy w środowe popołudnie, ponieważ nie stał na wysokim poziomie. Trener Maciej Skorża wystawił drugi skład. Zmiennicy mieli szansę pokazania się przed własną publicznością, ale można śmiało stwierdzić, że Lech Poznań zawiódł. Od pierwszych minut meczu dominowali zawodnicy gospodarzy i to oni kreowali obraz gry. Zawodnicy Znicza próbowali złożyć jakąś akcję, ale nie potrafili tego zrobić w odpowiedni sposób. Piłkarze Kolejorza rozgrywali piłkę z jednej strony na drugą, ale tak naprawdę nie potrafili się przebić przez szczelną obronę zawodników z Pruszkowa. Pierwszy strzał na bramkę gości oddali dopiero w 17 minucie meczu. Przez resztę pierwszej części spotkania mecz wyglądał tak samo - Lech prowadzący grę, ale bez groźnych sytuacji bramkowych.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie. Lech prowadził grę, ale nadal nie miał pomysłu jak sforsować zasieki Znicza Pruszków. Piłkarze Macieja Skorży bili głową w mur i to, co pokazywali wołało o pomstę do nieba. Naprawdę mecz był wręcz beznadziejny i wyglądał raczej jak sparing, a nie jak mecz Pucharu Polski. Jedyna bramka tego spotkania padła dopiero w 89 minucie, a jej autorem był Dariusz Formella. Drugi garnitur poznańskiego Lecha nie pokazał nic godnego uwagi i mecz zakończył się wynikiem 1-0.

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić-Kebba Ceesay-Tamas Kadar-Marcin Kamiński-Luis Henriquez-Arnaud Djoum-Jakub Serafin-Dariusz Formella-David Holman-Muhamed Keita-Dawid Kownacki

Znicz Pruszków: Oliwer Wienczatek-Marcin Rackiewicz-Arkadiusz Jędrych-Piotr Gurzęda-Michał Kucharski-Krzysztof Kopciński-Adam Dobosz-Paweł Tomczyk-Mateusz Pielak-Patryk Kubicki