Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Typy SPORT4FANS: Żegnamy Kociana

Typy SPORT4FANS: Żegnamy Kociana

Piłka nożna | 20 marca 2015 11:09 | Hubert Błaszczyk
Hernani (nr 44) nie zagra w dzisiejszym spotkaniu.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Hernani (nr 44) nie zagra w dzisiejszym spotkaniu.

Do końca rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy pozostało już tylko sześć kolejek. Na miejscach 5-15 panuje niesamowity ścisk, dlatego pojedynki pomiędzy tymi drużynami liczą się podwójnie. Świadkami tego typu meczu będziemy w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmie PGE GKS. Przegrana Portowców może oznaczać, że pracę straci Jan Kocian. Ciekawie będzie też w Łęcznej, gdzie miejscowego Górnika przetestuje czekający od jesieni na zwycięstwo Śląsk Wrocław.

 

18:00 Pogoń Szczecin – PGE GKS Bełchatów
Nie zagrają: Hernani (Pogoń), Małecki (Pogoń), Murayama (Pogoń), Bartosiak (PGE GKS), Mateusz Mak (PGE GKS), Norambuena (PGE GKS), Szymański (PGE GKS), Baranowski (PGE GKS)


Spotkanie dwóch zespołów, które wiosną rozczarowują. Gospodarze mieli bić się o ósemkę, ale na razie bliżej im do strefy spadkowej. Piętnasty Ruch Chorzów zbliżył się do Pogoni na 2 punkty. Nieoficjalnie mówi się, że w piątkowym meczu Kocian gra o swoją posadę. Zachować ją nie będzie łatwo. Szczecinianie mają ogromne problemy w ofensywie. W trzech ostatnich pojedynkach Portowcy do siatki rywali trafili tylko raz. Jeszcze gorzej jest w tyłach, bo Pogoń w każdym z pięciu wiosennych meczów traciła co najmniej jedną bramkę. O stabilizacji w linii obrony można jednak zapomnieć. Kontuzji barku doznał doświadczony Hernani i Kocian będzie musiał łatać blok defensywny.

 

W Bełchatowie nastroje wcale nie są lepsze. Jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach chluby Brunatnym nie przynosi. Na razie nikt nie myśli o zwolnieniu Kamila Kieresia, choć dokonane zimą wzmocnienia wskazywały, że PGE GKS będzie walczył o wyższe cele. Zawodnicy z Bełchatowa potrafią grać w Szczecinie. Ich dwie ostatnie wizyty na stadionie im. Floriana Krygiera zakończyły się wygranymi. Pogoń to idealny rywal na przełamanie dla GKS-u i rozpoczęcie marszu w górę tabeli.

 

Typ SPORT4FANS: PGE GKS Bełchatów i poniżej 2,5 gola


20:30 Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław
Nie zagrają: Kalkowski (Górnik), Kaźmierczak (Górnik), Pogonowski (Górnik), Pawełek (Śląsk), Dudu (Śląsk), Hołota (Śląsk)


Kluczowy mecz dla gospodarzy, którzy tracą cztery punkty do piątego Górnika, a jednocześnie mają tyle samo punktów przewagi nad 15. Ruchem Chorzów. Wygrana może spowodować, że gospodarze piątkowego spotkania mogą poważnie włączyć się do walki o czołową ósemką. Z obozu łęcznian dochodzą informację, że Jurij Szatałow może postawić w ataku na Evaldasa Razulisa, a do pomocy przesunąć Fiodora Czernycha. Ten pierwszy w pierwszych wiosennych pojedynkach nie stwarzał zbyt dużego zagrożenia dla rywali, Górnik będzie musiał więc liczyć na szybkie kontry wyprowadzane przez Bonina i Czernycha.

 

Do Łęcznej przyjedzie łaknący punktów Śląsk Wrocław. Trudno w to uwierzyć, ale zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego w 7 wiosennych spotkaniach nie wygrali ani razu! Z Górnikiem nie zagrają Dudu i Hołota, którzy byli etatowymi zawodnikami pierwszej jedenastki. W kadrze meczowej nie będzie również Mariusza Pawełka. Bramkarz Śląska nie uporał się z kontuzjowanym palcem od pucharowego pojedynku z Legią Warszawa. Kolejne spotkania pokazały, że jego zmiennik – Jakub Wrąbel do najpewniejszych zawodników nie należy.


Typ SPORT4FANS: Remis


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)