Sport4fans.pl Piłka nożna Demjan pogrąża Jagiellonię

Demjan pogrąża Jagiellonię

Piłka nożna | 22 marca 2015 17:47 | Mateusz Decyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała po wyrównanym spotkaniu pokonało Jagiellonię Białystok 1:0. Bohaterem spotkania został doświadczony Robert Demjan.

Tego spotkania w żadnym razie nie moglibyśmy nazwać hitem kolejki. W pierwszej części zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Jagiellonii, którzy częściej zagrażali bramce Podbeskidzia, aniżeli przeciwnik Drągowskiemu. Górale często utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili przekuć tego na okazje do zdobycia gola. Najbliżej zdobycia bramki był Nika Dzalamidze, który w rzeczy samej wpakował piłkę do siatki, ale sędzia zagwizdał i osądził, że gospodarze zaczną od rzutu wolnego. Gruzin został złapany na pozycji spalonej. Liczba celnych strzałów z pewnością nie zachwyciła dzisiaj kibiców obecnych na stadionie w Bielsku-Białej.

Gołym okiem było widać, że Leszek Ojrzyński mocno zmotywował swój zespół do wzmożonych ataków. Jagiellonia zadowoliła się grą z kontrataków, która wychodziła jej całkiem nieźle. Brakowało cały czas wykończenia. Pochopne decyzje podejmował Mackiewicz. Brakowało też celności Piątkowskiego, który albo nie trafiał w bramkę, albo trafiał prosto w bramkarza. Przed pudłem sezonu uratowany został Maciej Gajos, ale tylko dlatego, że sędzia liniowy trzymał chorągiewkę w górze. Podbeskidzie z każdą kolejną minutą coraz bardziej zamykało Jagiellonię pod jej własną bramką. Dopiero w okolicach 80. minuty zaczynało się to przekuwać na poważne zagrożenie. Fantastyczną interwencję po strzale Chrapka zaliczył Drągowski. Momentem kulminacyjnym był faul Michała Pazdana, za który otrzymał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę. Po tym wydarzeniu obrona Jagiellonii była niezwykle chaotyczna. W doliczonym czasie gry mocnym podaniem na szesnasty metr popisał się Deja. Piłkę w świetny sposób przyjął Demjan. Stanął oko w oko z Drągowskim, minął go i wpakował piłkę do siatki dając Podbeskidziu trzy punkty.

Podbeskidzie – Jagiellonia 1:0