Sport4fans.pl Piłka nożna Korona wciąż bez porażki w tym roku

Korona wciąż bez porażki w tym roku

Piłka nożna | 22 marca 2015 18:19 | Damian Wiśniewski

Sześć meczów w 2014 roku i żadnej porażki. Korona Kielce notuje naprawdę bardzo dobrą passę, a dziś udało jej się pokonać na wyjeździe Piasta Gliwice. W śląskim zespole nie zadziałał efekt nowej miotły.

Korona do dzisiejszego spotkania miała pięć meczów bez porażki z rzędu, jednak aż cztery z nich kończyły się remisem. Zarówno w pojedynku ze Śląskiem Wrocław, jak i Podbeskidziem Bielsko-Biała duży wpływ na podziały punktów miała fatalna Vytautasa Cerniauskasa, który miał udział w każdym ze straconych goli. Dzisiaj dla odmiany Litwin pomógł swoim kolegom w zwycięstwie.

Kielczanie byli lepsi prawie przez cały mecz. W drugiej połowie był jednak krótki okres, w którym dominować zaczęli gospodarze, co skończyło się od razu strzelonym przez nich golem. Wtedy właśnie Kamil Wilczek zdobył gola po podaniu Moskwika i choć goście przeważali, to musieli na przerwę schodzić z jednobramkową stratą do odrobienia.

Po przerwie na boisku pojawił się Luis Carlos, a to plus żywiołowo dopingujący kibice Korony (dużo głośniejsi od fanów Piasta) sprawiło razem, ze gościom akcje kleiły się jeszcze bardziej. Doszedł do tego również element szczęścia, w postaci dwóch rzutów karnych. Najpierw ręką we własnym polu karnym zagrał Horvath, choć wtedy jeszcze Szmatuła wygrał pojedynek z Olivierem Kapo. Kiedy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Kiełb, to bramkarz nie zdołał już skutecznie interweniować.

Cerniauskas, o którym wspominaliśmy, zaliczył parę niezłych interwencji po strzałach Horvatha, ale prawdziwym bohaterem został Leandro, który fantastycznym strzałem ustalił wynik na 1:2. Korona wygrała drugi mecz w tym roku i wciąż liczy się w walce o czołową ósemkę. Drużynie, którą prowadzi aktualnie Radoslav Latal, trudno będzie bić się o coś innego, niż utrzymanie.