Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Analiza: Sytuacja w tabeli grupy D Eliminacji ME 2016

Analiza: Sytuacja w tabeli grupy D Eliminacji ME 2016

Piłka nożna | 29 marca 2015 15:30 | Paweł Przybyła
Polacy dzisiaj o 20:45 zagrają z Irlandią
fot. www.wikipedia.pl
Polacy dzisiaj o 20:45 zagrają z Irlandią

Dzisiaj o 20:45 biało-czerwoni zagrają w Dublinie z Reprezentacją Irlandii. W pozostałych meczach naszej grupy Gruzja podejmie Niemców, a Szkoci zagrają u siebie z Gibraltarem. Jak po czterech seriach gier przedstawia się sytuacja w grupie D eliminacji do ME 2016 we Francji? Poznać ją, pomoże Ci nasza krótka analiza.
 

Po 4 kolejkach liderem grupy są Polacy, którzy dotychczas zgromadzili 10 punktów, odnosząc trzy zwycięstwa: z Gibraltarem, Niemcami i Gruzją, oraz remisując ze Szkocją. Irlandczycy natomiast w tabeli zajmują 4 miejsce z dorobkiem 7 punktów. Jednak gdyby brać pod uwagę tylko zdobyte punkty i przyznawać miejsca ex aequo, piłkarze z wysp zajmowaliby drugie miejsce w grupie razem z Niemcami i Szkocją. W dotychczasowych meczach dzisiejsi rywale Polaków 2 razy wygrywali (z Gruzją i Gibraltarem), przegrali ze Szkocją i podzielili się punktami z Niemcami.
 

Śmiało można stwierdzić, że Niemcy wygrają dzisiaj z Gruzinami, a Szkoci pokonają Gibraltar, więc w razie zdobycia 3 punktów obie reprezentacje będą miały ich już po 10. Z punktu widzenia Polski, jest to mecz o obronienie trzypunktowej przewagi nad goniącym peletonem. Jeśli dzisiejszy mecz wygrają Irlandczycy, najpewniej będziemy mieli 4 zespoły z taką sama ilością punktów i rywalizacja w grupie stanie się jeszcze bardziej zacięta, niż teraz.


Podopiecznych Adama Nawałki zadowolić może więc także punkt, bo taka zdobycz także utrzymałaby przewagę nad resztą i (w razie zwycięstw Niemców i Szkotów) poważnie zaszkodziłaby „zielonym” w dalszej walce o awans na ME.
Wniosek prosty: Irlandia musi, Polska może. Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy na dzisiejszy wieczór:
 

17:50 Gruzja-Niemcy (transmisja w Polsacie Sport Extra)
17:50 Szkocja-Gibraltar (transmisja w Polsacie Sport News)
20:35 Irlandia-Polska (transmisja w Polsacie)
19:00 Studio przed meczem Irlandia-Polska (Polsat Sport)
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)