Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jaga lepsza od Piasta

Jaga lepsza od Piasta

Piłka nożna | 18 kwietnia 2015 21:29 | Tomasz Chomczyk

Jagiellonia do meczu z Piastem przystąpiła w mocno eksperymentalnym ustawieniu. W szeregach białostoczan zabrakło m.in. Madery, Piątkowskiego, Mackiewicza, a na ławce spotkanie rozpoczął Maciej Gajos. Piast podbudowany zwycięstwem nad Śląskiem, nie zamierzał oglądać się na problemy rywali i liczył na kolejne 3 punkty z drużyną z czołówki.

 

Rzeczywiście początek spotkania należał do przyjezdnych. Piast miał dużą ochotę do gry i starał się wywierać presję na gospodarzach. Wszystko wyglądało dobrze, aż do 19 minuty, kiedy Jaga wyprowadziła jedną ze swoich zabójczych kontr. Po strzale młodziutkiego Karola Świderskiego, Rusov sparował piłkę wprost pod nogi Tymińskiego, a ten nie miał problemów z wpakowaniem jej do sieci. Ewidentnie rozochociło to miejscowych, którzy zaczęli atakować coraz śmielej. Szans na podwyższenie wyniku szukali w stałych fragmentach gry. Sztuka ta udała się w 43 minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu po rzucie wolnym, najprzytomniej zachował się Romanchuk. Ukrainiec uderzył pod poprzeczkę, nie dając szans Rusovowi.

 

Drugą odsłonę gry znowu lepiej zaczął Piast. Gliwiczanie wyraźnie chcieli odmienić losy spotkania i byli tego bardzo blisko. Gdyby nie znakomita interwencja Pazdana, to już w pierwszych 5min mogli strzelić bramkę kontaktową. Co nie udało się na początku, udało się w 74 minucie. Atomowy strzał Moskwika przełamał ręce Drągowiskiego i ostatni kwadrans zapowiadał się wybornie. Chwilę poźniej Moskwik mógł zdobyć drugą bramkę, ale tym razem jego uderzenie nie było już tak dobre. Pomysł Radoslava Latala, aby przesunąć Csaba Horvátha do lini ataku, który miał zgrywać piłki do Wilczka, również nie przyniósł pożądanego skutku. Jagiellonia w końcówce mądrze szanowała piłkę i wywalczyła ważne 3pkt.

 

Trener Michał Probierz po tym spotkaniu powiedział, że Jagiellonia wywalczyła 3 oczka, które dają jej utrzymanie. Teraz białostoczanie rozpoczynają walkę o mistrzostwo. Piast natomiast musi się nastawiać na walkę o utrzymanie, ale w stolicy Podlasia pokazali, że zasługują na kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

Jagiellonia Białystok 2-1 Piast Gliwice

19' Tymiński (1-0)

43' Romanchuk (2-0)

74' Moskwik (2-1)

 

MVP wg SPORT4FANS - Łukasz Tymiński

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)