Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Narodowe święto dziecięcej piłki

Narodowe święto dziecięcej piłki

Piłka nożna | 02 maja 2015 14:52 | Mateusz Decyk

fot. S4F

Są takie imprezy, w których sam udział jest już ogromnym wyróżnieniem. Przed którymi każdy mówi, że sam udział w nich jest już wielkim wyróżnieniem i nagrodą. Ale wszystkie te myśli idą w zapomnienie po pierwszym gwizdku sędziego. Właśnie tak jest w trakcie rozgrywek o Puchar Tymbarku, gdzie najmłodsi adepci futbolu rywalizują o miano tych najlepszych.

 

Rozmach z jakim organizowany jest turniej ,,Z podwórka na stadion'' robi wrażenie. Ponad 270 tysięcy uczestników od pierwszych faz trwania rozgrywek. Wielki finał na Stadionie Narodowym, medale wręczane między innymi przez Zbigniewa Bońka, oprawa godna ceremonii w dorosłym futbolu i wspaniała atmosfera. To wszystko daje nam podstawy do stwierdzenia, że mamy jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą imprezę dla młodych adeptów futbolu w Europie.

 

 

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogą przez tych kilka chwil poczuć się jak ich dorośli idole. Wyprowadzani na boisko przez Arkadiusza Milika, przez profesjonalnych sędziów, wśród oklasków widowni, hucznej zapowiedzi konferansjera i muzyce tworzącej napięcie rodem z Ligi Mistrzów. Właśnie tak powinniśmy traktować najlepszą piłkarską młodzież w kraju. Zaszczepiać w nich coraz większe dawki miłości do sportu, któremu poświęcają się od najmłodszych lat i uczyć mentalności zwycięzców.

 

Właśnie aspekt organizacyjny zasługuje tutaj na największą pochwałę. Polski Związek Piłki Nożnej wykonuje tutaj świetną robotę, ogromną rolę odgrywa też na pewno szczególne miejsce, na którym cały event ma miejsce – Stadion Narodowy. Głównie dzięki temu, mając przed sobą ogrom tego obiektu, dzieciaki mogą dotknąć wielkiego futbolu, w którym udział śni im się po nocach. Spełnianie marzeń młodych piłkarzy to obowiązek krajowego związku piłkarskiego i cieszy, że we współpracy z całym sztabem ludzi udało się stworzyć tak wspaniałe wydarzenie. Prestiż tego wydarzenia na pewno podnosi obecność tak wspaniałych gości jak Adam Nawałka, czy Stefan Majewski.

 

 

Nagrodzeni otrzymali nie tylko puchary i medale. Nagrodzono też najlepszego bramkarza, bramkarkę, ale i najlepszych strzelców. Ci zasłużyli na specjalne pamiątkowe zdjęcia z maskotkami i prezesem. Chętnie do zdjęć pozował również Arkadiusz Milik, co sprawiło ogromną frajdę dzieciakom.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)