Sport4fans.pl Piłka nożna Oceniamy Lecha za finał PP

Oceniamy Lecha za finał PP

Piłka nożna | 02 maja 2015 16:26 | Paweł Przybyła
Lech przegrał z Legią w finale PP

Lechici byli dużo lepszym zespołem, tyle że w pierwszej połowie. W drugiej do głosu doszła Legia i to właśnie ona zagarnęła pełną pulę, wygrywając z poznaniakami 2-1. Oto oceny, jakie wystawiliśmy piłkarzom Kolejorza (skala 1-10):

Maciej Gostomski: 3

Bramkarz Lecha w pierwszej połowie dwa razy nie porozumiał się ze swoimi obrońcami, a w drugiej także zrobił kilka byków. W finale Pucharu Polski nie można sobie pozwolić na takie zachowania.

Tomasz Kędziora: 9

Młodziutki prawy obrońca pokazał się ze znakomitej strony przed obserwującym mecz z trybun Adamem Nawałką. Idzie młodzież, ojj idzie!

Marcin Kamiński: 7

W pierwszej połowie grał bardzo dobrze i razem ze swoimi kolegami nie dopuścili Legii do własnego pola karnego. W drugiej było już trochę gorzej, dlatego jego ocena uległa zmianie.

Paulus Arajuuri: 6

To dzięki swojemu koledze ze środka pola, w pierwszej połiwe nie popełniał zbyt wielu błędów. W drugiej, dostosował się do poziomu gry, który zaprezentowała cała drużyna.

Barry Douglas: 5

Akurat temu piłkarzowi prosiło się wystawić dobrą notę, ale drogę do niej sam sobie zamknął drugą żółtą kartką. Już pierwsza była bezmyślna, a druga była pokazem bezsilności. A szkoda, bo piłkarz do przerwy grał znakomicie: świetnie wrzucił piłkę przy pierwszej bramce, a chwilę wcześniej pokazał jak świetnie ma ułożoną lewą nogę. Uważamy jednak, że zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę, nie zasługuje na wysoką ocenę.

Karol Linetyy i Łukasz Trałka: 7

Zdecydowaliśmy się na wspólną ocenę tych dwóch piłkarzy, ponieważ grali bardzo, bardzo podobnie. Pierwsza połowa - fantastyczna. Wygrywali prawie wszystkie pojedynki, dobrze dzielili piłką. Nieszczęśliwie (także dla nich) przyszła druga połowa, która zweryfikowała ich realną dyspozycję w tym meczu. Duda poradził sobie z parą defensywnych pomocników, dając bardzo wiele w ofensywie swojemu zespołowi.

Dawid Kowancki: 8

Jak na tak młodego piłkarza zagrał bardzo przyzwoite zawody. Starał się wchodzić w pojedynki, był bardzo aktywny. Gdyby nie druga połowa...

Kaspar Hamalainen: 7

Tak doświadczonego piłkarza nie można już usprawiedliwiać, że po świetnych 45 minutach, drugie zagrał fatalnie.

Szymon Pawłowski: 6

Ocena tego piłkarza, była dla nas bardzo prosta, bo w przeciwieństwie do swoich kolegów, nie zachwycił ani w pierwszej, ani w drugiej połowie.

Zaur Sadajew: 7

Dostałby 10, gdyby wykorzystał swoiją sytuację w pierwszej połowie i dał Lechowi dwubramkowe prowadzenie. Po meczu w Bielsku-Białej, byliśmy sceptycznie nastawieni do tego piłkarza, ale pokazał, że finał Pucharu Polski to dla niego trochę inny poziom zaangażowania. Miał piłkę meczową i jej nie wykorzystał.