Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Skorża: Czuję ogromny niedosyt

Skorża: Czuję ogromny niedosyt

Piłka nożna | 02 maja 2015 19:53 | Tomasz Chomczyk


Trener Maciej Skorża kazał sporo na siebie czekać dziennikarzom zgromadzonym w sali konferencyjnej. W końcu przyszedł i stawił czoła mediom. Na jego twarzy rysował się smutek i żal. Dobrze wiedział, że zwycięstwo w tym spotkaniu, nie było wcale tak daleko.

 

- Czuję ogromny niedosyt, po meczu w którym mamy poczucie, że nie byliśmy gorszym zespołem. Szczególnie w pierwszej połowie byliśmy drużyną, który nadawał rytm wydarzeniom na boisku. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali plan taktyczny, czyli to co zakładaliśmy sobie przed meczem. Zabrakło drugiej bramki, gdybyśmy wykorzystali jedną z tych kilkudziesięciu sytuacji jakie stworzyliśmy, to prawdopodobnie my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Trener Lecha docenił również postawę Legii w drugiej cześci spotkania, a szczególnie Ivicy Vrdoljaka i Tomasza Jodłowca, którzy po strzeleniu przez swoją ekipę drugiego gola, uporządkowali grę w środku pola.

 

Zapytany o to czy, ta porażka może mieć wpływ na zaplanowane na następny tydzień kolejne spotkanie z Wojskowymi odpowiedział - Zobaczymy, na pewno jakiś wpływ będzie miała. Mamy już kilka zgłoszonych urazów, także nie wiem jeszcze jaką kadrę będziemy mogli na ten mecz skompletować. Na pewno ten wymiar mentalny będzie również ważny. Musimy mocno popracować z drużyną w szatni, aby tę atmosferę podbić.

 

W kuluarach głośno mówiło się o wybitnie słabej postawie Macieja Gostomskiego. Można sobie wyobrazić, że po tym finale będzie on najbardziej krytykowanym zawodnikiem przyjezdnych. Jak grę bramkarza skomentował jego szkoleniowiec? - Maciej na pewno miał trudny mecz, ale robił co mógł. Miał kilka złych decyzji, ale nie powiedziałbym, że miały one przygnębiający wpływ na drużynę.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)