Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Berg: Dziś świętujemy, jutro myślimy o kolejnym spotkaniu

Berg: Dziś świętujemy, jutro myślimy o kolejnym spotkaniu

Piłka nożna | 02 maja 2015 20:10 | Tomasz Chomczyk


Trener Berg na konferencji prasowej wyglądał na człowieka szczęśliwego, ale i wycieńczonego, jakby sam przebiegł co najmniej 30 kilometrowy maraton. Chwalił swoich podopiecznych szczególnie za drugą część spotkania, w której jak twierdzi Legia pokazała charakter i dyscyplinę taktyczną.

 

- To dla nas wspaniały dzień, wygraliśmy Puchar Polski. Cały stadion wyglądał niesamowicie, jedynie boisko było w słabym składzie. Nie będę narzekał, bo wygraliśmy. Pokazaliśmy charakter i jestem dumny z moich zawodników. Kontuzja Orlando była bardzo pechowa, ale Marek spisał się znakomicie. Dziś świętujemy, a jutro myślimy o kolejnym spotkaniu - tymi słowami trener Legii Warszawa podsumował dzisiejsze spotkanie.

 

Norweg chwalił zawodników za postawę w drugiej części meczu - Boisko nie pozwalało na szybką wymianę podań, więc w pierwszej połowie nie mogliśmy grać swojej piłki. Nie było odpowiedniego balansu. W drugiej połowie zagraliśmy tak, jak powinniśmy i w pełni realizowaliśmy założenia taktyczne.

 

Trener wspomniał także o trudnej sytuacji kadrowej przed tym spotkaniem oraz tym, jak musieli sobie poradzić z brakiem kluczowych graczy. - Było bardzo ciężko zestawić optymalny skład na to spotkanie. Niedawno rozegraliśmy trudne spotkanie z Pogonią, które wiele nas kosztowało. Żyro miał grać około 60 minut, po przerwie wracali Ivo oraz Ondrej, więc musieliśmy to wszystko zrównoważyć i odpowiednio dopasować.

 

Przed Legią teraz 7 ciężkich spotkań w lidze. Jak na to wszystko zapatruje się Norweg? - Póki co, cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa. Chcemy oczywiście wygrać też ligę, jesteśmy na na czele tabeli. Pierwszy mecz gramy z Lechem na własnym stadionie. Mistrzostwo jest naszym najważniejszym celem. Od poniedziałku skupimy się na kolejnym starciu, potem na kolejnym, kolejnym i kolejnym. Chcemy zagrać siedem dobrych spotkań, a przyjdzie nam mierzyć się z najlepszymi, co powinno pomóc nam w dalszym rozwoju.

 

Noc w Warszawie zapowiada się długa, oby nie odbiło się to na formie zawodników. Życzymy bezpiecznej i rozsądnej zabawy.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)