Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Boniek: Niejeden talent pochodzi z podwórka

Boniek: Niejeden talent pochodzi z podwórka

Piłka nożna | 03 maja 2015 10:22 | Mateusz Decyk

Rozgrywki o Puchar Tymbarku to wielkie wydarzenie nie tylko dla jego uczestników, ale i dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, który tą imprezą może chwalić się przed całym piłkarskim światem. Przekonany jest o tym sam Zbigniew Boniek, który pęka z dumy patrząc na to wydarzenie.

 

-Cieszę się, że mogliśmy zorganizować finał tej imprezy właśnie tu w Warszawie. To godne miejsce dla takiej imprezy. Arkadiusz Milik ,,urodził się na Tymbarku'', wiec od razu jak do niego zadzwoniliśmy z propozycją wzięcia udziału w tym wydarzeniu to nie miał wątpliwości czy powinien przyjechać czy nie. Na pewno dodatkową atrakcją dla niego jest połączenie tego przyjazdu z finałem Pucharu Polski, który obejrzy z wysokości trybun. Obecność Arka to wielka rzecz dla dzieciaków, które dzisiaj rywalizują na boisku. – stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

- To jest przede wszystkim promocja, popularyzacja piłki wśród dzieci i ciężko powiedzieć czy to co widzimy tutaj to prawdziwy poziom piłki młodzieżowej w Polsce i ilu z nich zagra w reprezentacji - powiedział Zbigniew Boniek skupiając się już na samym Pucharze Tymbarku. - Na pewno nie grają tutaj wszyscy najlepsi, przecież na finały Tymbarku nie bierzemy takich drużyn typowo klubowych, bo one mogłyby zdominować nam rozgrywki. Wiadomo, że niejeden zawodnik pochodzi właśnie z podwórka i tam go odkryto. Osobiście mam tutaj kilku faworytów i faworytek, którzy mogą w przyszłości zrobić karierę, ale nie będę rzucał nazwiskami, bo może to zadziałać negatywnie. Pewne jest to, że takie imprezy są motorem napędowym polskiego szkolenia młodych piłkarzy i piłkarek.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)