Sport4fans.pl Piłka nożna Jagiellonia wypunktowała Lecha

Jagiellonia wypunktowała Lecha

Piłka nożna | 17 maja 2015 17:14 | Adrian Szymczak

W niedzielne popołudnie wszyscy kibice z Poznania byli święcie przekonani, że ich ulubieńcy pokażą się z najlepszej strony i podtrzymają dobrą passę zwycięstw na własnym stadionie. Na ich nieszczęście przyjechała dziś do Poznania Jagiellonia Białystok i pokrzyżowała plany Lecha na kolejny triumf. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:3!

Pierwsze 5 minut należało do zawodników Macieja Skorży, głównie za sprawą aktywnych Zaur Sadaeva i Darko Jevticia, którzy w kombinacyjny sposób próbowali rozmontować obronę Jagiellonii. Ataki Kolejorza wyglądały bardzo dobrze i przede wszystkim były przygotowane - nie była to gra na "hurra". Niestety nie trwało to długo, ponieważ po tych 5 minutach gra Lecha się rozsypała. Z drugiej strony podopieczni Michała Probierza próbowali konstruować akcję, lecz szybki pressing obrońców Lecha niwelował ich zapędy.W 15 minucie bliski strzelenia bramki był Taras Romanczuk , ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę Jasmina Buricia. W kolejnych minutach coraz śmielej grał Karol Mackiewicz, który wygrywał pojedynki 1 na 1 i wprowadzał dużo zamieszania. W piłkarzy Lecha Poznań wdarła się jakaś dziwna nerwowość, bo z każdą minutą ich pierwsze składne akcje stawały się coraz bardziej chaotyczne, ich gra wyglądała zdecydowanie gorzej i przede wszystkim brakowało zdecydowania w grze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i nic nie wskazywało na zmianę sytuacji na boisku. Lech walczący o mistrzostwo nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę przeciwnika…

W przerwie z boiska szedł Zaur Sadaev, a zastąpił go Dawid Kownacki i ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę trenera Macieja Skorży. Młody napastnik Lecha w 53 minucie meczu wywalczył rzut rożny a później najlepiej odnalazł się w polu karnym i pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Powtórki pokazały, że napastnik Kolejorza był na spalonym, ale sędzia Mariusz Złotek nie użył gwizdka i Lech prowadził 1-0.

Nie minęło 10 minut, a na tablicy wyników mieliśmy już remis. W środku pola piłkę stracił Szymon Pawłowski, co skrzętnie wykorzystał Patryk Tuszyński, który podbiegł kilka metrów i strzałem z 17 metra pokonał Buricia. W 67 minucie nastąpiła kolejna zmiana wyniku i to na korzyść gości! Nika Dzalamidze, który zmienił Przemysława Frankowskiego, zabawił się z obrońcami Lecha i wyłożył piłkę jak na tacy Patrykowi Tuszyńskiemu , który zupełnie niepilnowany zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 81 minucie mieliśmy już po meczu. Maciej Gajos popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego z 23 metra i Jagiellonia prowadziła już 1:3. Jasmin Burić nawet nie drgnął. Wynik nie uległ już zmianie i to goście schodzili z boiska z podniesioną głową.

Pretendent do mistrzostwa zawiódł dziś na całej linii i twierdza przy ulicy Bułgarskiej została zdobyta. Podopieczni Macieja Skorży nie pokazali dziś nic godnego uwagi. Przed trenerem poznańskiej drużyny poważne zadanie, by zmobilizować swoich zawodników do lepszej gry, bo z tym, co dzisiaj pokazali mistrzostwa nie zdobędą. Z kolei trener Michał Probierz może być bardzo zadowolony ze swoich zawodników, bo skazywani na porażkę, skutecznie wykorzystywali swoje okazje i to oni wracają z trzema punktami.  Jagiellonia oddała dziś 4 strzały celne - 3 z nich trafily do siatki. Można? Można.

Lech Poznań: Jagiellonia Białystok 1:3

53' - Dawid Kownacki

60' - Patryk Tuszyński

67' - Patryk Tuszyński

81' - Maciej Gajos

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Darko Jevtić, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski - Zaur Sadajew;

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski - Sebastian Madera - Michał Pazdan - Jonatan Straus - Taras Romanchuk - Rafał Grzyb - Przemysław Frankowski - Maciej Gajos - Karol Mackiewicz - Patryk Tuszyński