Sport4fans.pl Piłka nożna Łukasz Trałka: Musimy podchodzić indywidualnie do każdego ze spotkań

Łukasz Trałka: Musimy podchodzić indywidualnie do każdego ze spotkań

Piłka nożna | 20 maja 2015 21:32 | Adrian Szymczak

Lech Poznań pokonał dziś pewnie Śląsk Wrocław 3:0 Tuż po spotkaniu kapitan gospodarzy - Łukasz Trałka znalazł chwilę, by odpowiedzieć na kilka krótkich pytań.

Tradycyjnie Łukasz Trałka zostawił dużo zdrowia na boisku. Lechici pokazali dzisiaj formę godną mistrza. W pierwszej połowie strzelili rywalowi trzy bramki a później swobodnie prowadzili grę. - Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Wykorzystaliśmy wszystkie nasze sytuacje, które mieliśmy. Szybko strzelilśmy trzy bramki, ustawiliśmy mecz i to był klucz do tego, by wygrać to spotkanie. Chcieliśmy zmazać plamę po meczu z Jagiellonią Białystok. Dzisiaj to był zupełnie inny mecz i chcemy żeby to wszystko wyglądało tak jak dzisiaj - mówił kapitan Kolejorza.

Przed lechitami ciężkie spotkanie w Gdańsku, gdzie będą podejmowali tamtejszą Lechię. - Wiem, że to jest mega istotny mecz, mało kolejek do końca i każde punkty są bardzo istotne, bo tabela jest spłaszczona.

Teraz to drużyna z Poznania jest liderem i to oni mają ten komfort, że nie muszą gonić. Legia Warszawa musi wygrywać swoje mecze, by zostać w kontakcie z największym rywalem. Co za tym idzie, wywierana jest coraz większa presja na Lechitach. - Bardziej skupiam się na tym żebyśmy to my wygrywali swoje mecze. Jak tabela się będzie układała, kto będzie z kim wygrywał - to wszystko się będzie jeszcze tasowało. Jak my wygramy wszystko do końca to to wystarczy. Co do presji to już nudzą i denerwują mnie te pytania, ciągle padają na konferencjach. My nie gadamy o presji. Presja jest taka sama jak była dziesięć kolejek temu czy na początku sezonu. Absolutnie się nią nie przejmuję, ale same pytania już po prostu męczą.

Pomocnik Lecha zapytany o styl gry w pierwszej połowie przyznał, że było to całkiem dobre granie. - W sumie to nie analizuję tych spotkań, co są za nami. Mieliśmy bardzo dobre 45 minut, ale czy najlepsze? Trudno jednoznacznie powiedzieć.

Mimo przewagi nad Legią, komfortu lidera T-Mobile Ekstraklasy, Łukasz Trałka nadal zachowuje zimną krew i nie myśli jeszcze o ewentualnym triumfie. - Nie, nie, nie. To byłby nasz największy błąd. Nie możemy patrzeć na te 4 kolejki jako całość. Musimy podchodzić indywidualnie do każdego ze spotkań i podchodzić do tego tak, jakby właśnie każde kolejne spotkanie było tym spotkaniem o mistrzostwo. - zakończył Łukasz Trałka