Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ever Banega: Ogromny wkład Krychowiaka

Ever Banega: Ogromny wkład Krychowiaka

Piłka nożna | 27 maja 2015 23:48 | Hubert Błaszczyk
Ever Banega został piłkarzem meczu.
fot. Facebook
Ever Banega został piłkarzem meczu.

Rzadko zdarza się, żeby graczem meczu nie został zawodnik strzelający dwie bramki w finałowym spotkaniu. To jednak pracujący w środku pola Ever Banega, a nie strzelec dwóch goli Carlos Bacca dostąpił tego zaszczytu.


- Wiedzieliśmy, że będzie trudno, ale to był finał. Straciliśmy bramkę bardzo szybko, ale udało się odwrócić niekorzystną sytuację. Robiliśmy co w naszej mocy, żeby nasi fani i rodziny miały powody do radości. Musieliśmy wygrać ten mecz – mówił na gorąco Banega.


Odbierający nagrodę Banega podkreślał wkład trenera Emery’ego w jego rozwój. - Dziękuję bardzo za nagrodę. Bardzo ciężko pracowałem na rzecz zespołu. Mamy świetnego trenera. To on potrafi wydobyć z nas, to co najlepsze. Kiedy zacząłem grać w Sevilli wiedziałem, że nie będę grał dużo, ale nasz trener bardzo mnie motywował. Dzięki temu mogłem zdobyć tę nagrodę. Po chwili dodał. - Przez sześć miesięcy grałem w Argentynie, później spędziłem rok w Valencii. Unai Emery też był w tym klubie i później przeniósł się do Sevilli. To było moje marzenie, by zagrać w Sevilli, które spełniłem dzięki Emery’emu.

 

Banega został również zapytany o zdobywcę bramki na 1:1, Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik Sevilli wypowiadał się o swoim koledze w samych superlatywach. - Wkład Krychowiaka w naszą grę jest ogromny. W tym sezonie pojawił się w naszym zespole i jest bardzo ważnym graczem. Świetnie wpisał się w naszą drużyną. To jest światowej klasy gracz. Mam takie wrażenie, że z nim na boisku jesteśmy silniejsi.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczykKategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)