Sport4fans.pl Piłka nożna Boubacar daje Cracovii utrzymanie!

Boubacar daje Cracovii utrzymanie!

Piłka nożna | 29 maja 2015 20:25 | Tomasz Chomczyk

Cracovia Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała to zespoły zajmujące kolejno 2. i 3. miejsce w grupie spadkowej. Obie drużyny miały o co grać, albowiem nikt nie chce w następnym sezonie kopać piłki na boiskach 1 ligi. Podopieczni Jacka Zielińskiego przystępowali do tego spotkania w roli faworyta, ponieważ nie zaznali smaku porażki od ponad miesiąca.

Pierwsza połowa rozgrywana była w dobrym tempie. Raz jedni, raz drudzy przeprowadzali śmiałe ataki na bramkę rywali. Po stronie Podbeskidzia najbliżej szczęścia był Robert Demjan. Jednak duża doza szczęścia, słupek i przytomność umysłu Krzysztofa Pilarza uchroniła "Pasy" od straty bramki. Goście również mieli swoje okazje. Próbował Erik Jendrišek, Mateusz Cetnarski i Deniss Rakels, ale ich strzały mijały światło bramki. Cracovia grała fajną, kombinacyjną piłkę, jednak jeżeli nie oddaje się strzałów celnych na bramkę rywali, to trudno jest wygrać mecz.

Druga połowa zapowiadała się całkiem apetycznie, albowiem widać było, że w tym spotkaniu nie będzie remisu. Niestety, początek drugiej odsłony spotkania był lekko mówiąc nurzący. Dużo fauli, niepotrzebnych strat i bezmyślnych dryblingów. Pierwszy na boiskowe wydarzenia zareagował trener Zieliński i jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, albo raczej strzał wart 3 punktów. Z boiska zeszli Cetrnarski i Jendrišek, a w ich miejsce pojawił się duet polsko-senegalski - Diabang/Zjawiński. To własnie Ci dwaj piłkarze zapewnili "Pasom" 3 gole i 3 punkty. Wynik otworzył w 74 minucie Zjawiński, kiedy niesamowitym 20-metrowym prostopadłym podaniem wyprowadził Senegalczyka na czysta pozycję. Ten nie zmarnował okazji i było 1-0. 4 minuty pózniej było już 2-0 i znowu Diabang znalazł drogę do siatki. Świetne podanie Zjawińskiego, tym razem jednak z lewej strony boiska, Senegalczyk wyprzedził Pavola Stano i piętką podwyższył wynik. Trener Kubicki wymienił cały środek pola, ale i to nie pomogło. Diabang uderzył po raz trzeci. Tym razem najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i wykorzystał gapiostwo obrońców Podbeskidzia. Podbeskidzie 0-3 Cracovia.

Bielsko-Biała przegrywa 3 spotkanie z rzędu, a Cracovia wywalczyła utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Pasy grały dzisiaj naprawdę bardzo dobrą piłkę i zasłużenie zostają w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego muszą otrząsnąć się po tych nokautujących ciosach i liczyć na punkty z Górnikiem Łęczna i Koroną Kielce.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 Cracovia Kraków

0-1 74' B. Diabang
0-2 78' B. Diabang
0-3 90'+1 B. Diabang

Zawodnik meczu wg. SPORT4FANS: Boubacar Diabang