Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia wyszarpała punkty Wiśle. Rzeźniczak i Duda ofiarami wojny przy Łazienkowskiej

Legia wyszarpała punkty Wiśle. Rzeźniczak i Duda ofiarami wojny przy Łazienkowskiej

Piłka nożna | 31 maja 2015 17:58 | Przemysław Drewniak
Jakub Rzeźniczak nie zagra w środowym, arcyważnym meczu z Lechią Gdańsk
fot. Superstar.com.pl/M. Karczewski
Jakub Rzeźniczak nie zagra w środowym, arcyważnym meczu z Lechią Gdańsk

Wydaje się, że zażarta walka o mistrzostwo Polski będzie trwała do ostatnich minut sezonu. W niedzielę w korespondencyjnym pojedynku na linii Poznań – Warszawa jako pierwsza siłę pokazała Legia, pokonując u siebie Wisłę Kraków po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu, w którym różnicę zrobił gol Jakuba Rzeźniczaka.

Narzekamy, że rywalizacja o mistrzostwo Polski przypomina wyścig zdezelowanych samochodów, a o czwarte miejsce dające udział w europejskich pucharach nie się kto bić. Oglądając spotkanie w Warszawie można było o tym zapomnieć, bo choć nie był to mecz stojący na najwyższym poziomie, to jednak intensywność gry obu zespołów sprawiała, że dało się go oglądać.

W pierwszym meczu pod wodzą Kazimierza Moskala Wisła przyjechała na Łazienkowską i nie pękła. Teraz również zaprezentowała się z dobrej strony, będąc dla Legii równorzędnym przeciwnikiem przez całe spotkanie. Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że to „Biała Gwiazda” jest bliższa strzelenia bramki. Co prawda Legia miała dwie niezłe okazje po pierwszych od kilku miesięcy przebłyskach dobrej gry Ondreja Dudy (dobrze interweniował Buchalik), ale to Wisła nieco częściej stwarzała zagrożenie pod bramką rywali. Najlepszą okazję miała po kontrataku wyprowadzonym przez Semira Stilicia, ale Bośniak, jak nie on, zdecydował się na samolubne wykończenie akcji strzałem, zamiast podać do świetnie ustawionego Pawła Brożka. Piłka zatrzymała się na Lewczuku, a Stilić zmarnował najszybszy sprint napastnika Wisły od jakichś 10 lat.

Druga połowa również zaczęła się od wymiany ciosów, bo najpierw w polu karnym Wisły zakotłowało się po wejściu Michała Żyry, a później Stiliciowi zabrakło dobrego przyjęcia piłki do znalezienia się sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Obie drużyny cały czas grały na styku, aż w końcu jako pierwszy poważnie zawalił Boban Jović. W 60. minucie Słoweniec przegrał walkę o pozycję z Jakubem Rzeźniczakiem, a ten skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego.

Legia nie grała porywającego futbolu. Na skrzydłach średnio radzili sobie Żyro i Kucharczyk, Duda oprócz wspomnianych przebłysków nie pokazał niczego szczególnego, a jedynym, który dodawał mistrzom Polski jakości w środku pola był Dominik Furman. Gospodarze pokonali Wisłę przede wszystkim ofiarnością w obronie. Legia dosłownie wyszarpała trzy punkty Wiśle, co najlepiej zobrazowała sytuacja z 73. minuty, gdy goście mieli stuprocentową okazję na wyrównanie. Po zamieszaniu przed polem karnym Stilić ograł już Kuciaka, oddał strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Lewczuk. Wcześniej kilka razy podobnymi blokami ratował Legię Łukasz Broź, który znakomitą postawą w defensywie zasłużył na miano zawodnika meczu.

Poza tym, że Legia zdobyła komplet punktów, ważne w kontekście walki o mistrzostwo Polski są jeszcze dwie informacje – po otrzymaniu czwartej żółtej kartki w Gdańsku z Lechią nie zagra Rzeźniczak, który odegrał dziś kluczową rolę nie tylko strzelając gola, ale również grając pewnie w defensywie. Drugim problemem Henninga Berga (a może nawet większym dla właścicieli Legii) jest kontuzja Ondreja Dudy. Słowak w drugiej połowie opuścił boisko ze skręconym stawem skokowym i możliwe, że w tym sezonie już nie zagra.

OCENY SPORT4FANS (w skali 1-10):

Legia Warszawa: Dusan Kuciak (6) – Łukasz Broź (8), Jakub Rzeźniczak (8), Igor Lewczuk (7), Tomasz Brzyski (7) – Michał Żyro (5), Dominik Furman (6), Tomasz Jodłowiec (4), Ondrej Duda (5), Michał Kucharczyk (4) – Marek Saganowski (4).
Rezerwowi: Helio Pinto (5), Dossa Junior grał zbyt krótko.


Wisła Kraków: Michał Buchalik (7) – Boban Jović (4), Arkadiusz Głowacki (5), Richard Guzmics (5), Maciej Sadlok (4) – Łukasz Burliga (4), Maciej Jankowski (5), Dariusz Dudka (6), Semir Stilić (5), Rafał Boguski (5) – Paweł Brożek (6).
Rezerwowi: Wilde Donald Guerrier (6), Jean Barrientos i Łukasz Garguła grali zbyt krótko.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)