Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jagiellonia punktuje Pogoń

Jagiellonia punktuje Pogoń

Piłka nożna | 03 czerwca 2015 23:59 | Tomasz Chomczyk


Jagiellonia Białystok pewna 3. miejsca w lidze i historycznego sukcesu miała w Szczecinie grać jak emeryt w sanatorium - dla relaksu. Podopieczni trenera Michniewicza troszeczkę się zdziwili, bo białostoczanie wyszli zmobilizowani i pełni energii. Pogoń szukała pierwszego zwycięstwa w rundzie finałowej i godnego pożegnania ze stadionem Floriana Krygiera.

 

- Z perspektywy boiska wygląda tak, że to jedna z naszych najlepszy połów w tej rundzie - stwierdził w przerwie spotkania na antenie NC+ Patryk Tuszyński i trudno się nie zgodzić z zawodnikiem Jagiellonii. Żółto-czerwoni grali naprawdę bardzo dobrze, czego efektem było dwubramkowe prowadzenie po 45 minutach. Sieć "Portowców" rozerwali Tarasovs i Tuszyński. Łotysz wykorzystał dobrze przygotowany stały fragment gry i bierność Matrasa, a Tuszyński dopełnił formalności po niesamowitym strzale Gajosa.

 

Czesław Michniewicz musiał reagować. Tuż po przerwie wprowadził Danielaka i Akahosziego, a jeszcze w pierwszej części na placu gry zameldował się Dominik Kun. Gra szczecinian zaczynała się powoli zazębiać, a duża w tym zasługa 21-letniego mieszkańca Giżycka, który przywrócił nadzieje na stadionie Floriana Krygiera.  Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Adama Frączczaka i ładnym strzałem głową pokonał Bartłomieja Drągowskiego. "Portowcy" chcieli pójść za ciosem, ale końcówka należała do białostoczan. Trzecią bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w 80 minucie 18-latek - Karol Świderski, który wykorzystał bardzo dobrą akcję i podanie Niki Dzalamidze.

 

Jaga wyjeżdża ze Szczecina z 3 punktami, ale w konsekwencji zwycięstwa Lecha, jest bez szans na tytuł mistrzowski T-Mobile Ekstraklasy. Pogoń mam wrażenie chce jak najszybciej zamknąć ten sezon, bo runda finałowa nie jest dla nich udana. 4 kolejne przegrane mecze z rzędu to nie jest powód do dumy dla zawodników Michniewicza, ale jest jeszcze mecz we Wrocławiu, gdzie mogą powalczyć i zamknąć sezon pozytywnym akcentem.

 

Pogoń Szczecin 1-3 Jagiellonia Białystok

22' - Tarasovs (0-1)

37' - Tuszyński (0-2)

70' - Kun (1-2)

80' - Świderski (1-3)

 

MVP wg. SPORT4FANS - Maciej Gajos

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)