Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Konferencja prasowa Reprezentacji Polski. Milik: Gramy u siebie i jesteśmy zdecydowanym faworytem

Konferencja prasowa Reprezentacji Polski. Milik: Gramy u siebie i jesteśmy zdecydowanym faworytem

Piłka nożna | 04 czerwca 2015 16:20 | Tomasz Chomczyk

fot. Tomasz Chomczyk

Dzisiaj w hotelu Hilton w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Na pierwszym medialnym spotkaniu przed meczami z Grecją i Gruzją pojawili się Adam Nawałka, Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki. Selekcjoner został wzięty w krzyżowy ogień pytań, a najważniejszym tematem był powrót Kuby Błaszczykowskiego.

 

Już od początku dziennikarze skierowali uwagę na powrót do kadry, byłego kapitana, Kuby Błaszczykowskiego i atmosferę wokół reprezentacji, co selekcjoner Adam Nawałka skomentował w następujący sposób. - Dla nas najważniejszy jest mecz z Gruzją i myślę, że Kuba jest na tyle doświadczonym zawondnikiem, że przystąpi do tego spoitkania na pełnym skupieniu. Po dogłębnej analizie sezonu zmieniłem kapitana. Rozmawaiłem z Kubą i on dowiedział się o mojej decyzji jako pierwszy. Interesowało mnie jedno - czy Kuba jest w odpowiedniej formie mentalnej i fizycznej, aby wrócić. Zapewnił mnie, że tak jest i nie mam żadnych obaw o atmosferę w zespole. Nawalka został poproszony o skomentowanie biografii Błaszczykowskiego, który dużą jej część poświęcił zamieszaniu z opaską kapitana. - Rozmowa była bardzo konkretna. Kuba pomoże reprezentacji i myślę, że Kuba myśli podobnie. Jeszcze raz powtórzę, dla mnie najważniejsze jest, że Kuba jest gotowy do gry w Reprezentacji Polski. Mogę się tylko cieszyć, że wraca tak dobry zawodnik. Niestety nie czytałem książki.

 

Zgromadzeni na sali reporterzy zapytali również o kryteria powołań na zbliżające się mecze, a języczkiem uwagi był blok defensywy. - Była to wspólna decycja. Cały czas byliśmy w kontakcie z klubami. Fajnie, że zawodnicy wybrali się na krótki odpoczynek. Chce mieć zawodników świeżych i gotowych. Szerszą slekcję prowadziliśmy od 1 dnia mojej pracy, wiec mamy doskonałą orientację. Ci zawodnicy. którzy zostali powołani na mecz z Gruzją, są w bardzo dobrej formie. Dołączył do nas między innymi Michał Pazdan i jestem przekonany, że formacja obrony będzie się dobrze spisywać. Będziemy skupiać się również na finalizacji i konstrukcji akcji. Na to będziemy kłaść nacisk. Chcemy atakować, chemy strzelać, ale nie możemy zapominać o obronie.

 

Kamil Grosicki wraca do kadry po kontuzji, którą odniósł właśnie w pierwszym meczu przeciwko Gruzji, ale były zawodnik Jagiellonii Białystok wręcz pali się do gry. - Bardzo cieszę się, że dostałem powołanie. Trener Nawałka mówił, że bedzie dla mnie dobrze jeżeli dotrę na to zgrupowanie. Od poniedziałku będziemy przygotowywać się na mecz z Gruzja. mam nadzieje, że po tym meczu będę miał lepsze wspomnienia niż po ostatnim.

 

Padł również temat Karola Linettego. Młody pomocnik Lecha Poznań wraca do kadry, po świetnym sezonie w barwach Kolejorza, jednak dziennikarze poddali wątpliwości jego brak doświadczenia na arenie międzynarodowej, co trener skomentował. - Brak międzynarodowego doświadczenia Karola Linettyego może być jego atutem.


Na rozluźnienie atmosfery po trudnych pytaniach o Błaszczykowskiego, wszyscy panowie zostali spytani o sobotni finał Ligi Mistrzów. Trener Adam Nawałka - Przede wszystkim będziemy kibicować piłce nożnej, piękno futbolu jest ważne. Tak jak wspominałem chcemy grać ofensywnie. Dwie doskonałe drużyny, więc będzie na co patrzeć. Będziemy bacznie obserwować te spotkanie. Arek Milik dodał - Osobiście dla mnie na pewno mecz sezonu. Dla każdego kibica to mecz sezonu. Dwie super durzyny. Z pewnością będzie dobry mecz, ale nie mam faworyta. Natomiast Kamil Grosicki jasno się określił. - Będę kibicował FC Barcelonie.

 

Wracając do tematu Gruzji, trener Nawałka jasno stwierdza, że będzie to trudne spotkanie. - Musimy byc świetnie przygotowani. Wierzę, że zawodnicy są świadomi o istotności tego spotkania. Ten mecz będzie trudny, bo nowy trener, bo nowa organizacja gry, a przede wszystkim bardziej defensywny. Musimy więc kłaść nacisk na rozegranie i wykończanie akcji.

 

Ważną kwestią podczas konferencji prasowej było również zdrowie kadrowiczów. Trener przyznaje, że są małe urazy, ale liczy, że do poniedziałku wszyscy będą gotowi do gry. - Krychowiak nie jest zagrożony. Lekarz monitoruje jego postępy i wierze, że w poniedziałek będzie dostępny. Ci, którzy przybyli wczoraj, są w bardzo dobrej dyspozycji. Tylko Pazdan doznał stłuczenia mięśnia czworogłowego, również Mila narzekał na mięśień łydki, ale mamy wszystko pod kontrolą. Jak mówi lekarz, nie są to poważne urazy.


Zawodnicy zaproszeni na konferencje zostali zapytani o ich oczekiwania względem Gruzji. - Poprzedni mecz wygraliśmy 4-0, ale pierwsza połowa pokazała, że nie jest to łatwy zespół. Spodziewamy się trudnego meczu, wiadomo bedzie inna taktyka. Musimy skupić się na sobie. Gramy u siebie i jesteśmy zdecydowanym faworytem - powiedział Arkadiusz Milik. Grosicki dodał - W drugiej połowie tamtego spotkania pokazalismy, że jak strzleimy bramkę gra nam się łatwiej. Dla mnie najważniejsze są 3 punkty a nie styl. Będą one bardzo istotne w kontekście meczów jesiennnych.

 

Ostatnim wątkie był finisz zmagań T-Mobile Ekstraklasy. - W tej fazie finalnej liga dostarczyła nam wielu emocji. Do samego końca jest walka o mistrzostwo. Byly bardzo ciekawe mecze, wielu zawodnikow zaprezentowało sie dobrze. Nie chce jednak dogłębnie analizować gry zespolów klubowych, bo to zadanie szkoleniowców - zakończył Nawałka.

 

Dla SPORT4FANS - Tomasz Chomczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)