Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Najlepsi egzekutorzy rzutów wolnych w Europie

Najlepsi egzekutorzy rzutów wolnych w Europie

Piłka nożna | 04 czerwca 2015 17:25 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny Profil Facebook Werder Bremen

Rzuty wolne to sztuka, której wartości bardzo często nie doceniamy. Tylko Ci, którzy posiedli umiejętność wykorzystywania stałych fragmentów gry wiedzą ile pracy, czasu i wyrzeczeń zajmuje wytrenowanie tego elementu. Najtrudniejsze to utrzymać systematyczność i wiemy już komu się to nie udało. Oto ranking najlepszych egzekutorów rzutów wolnych w Europie!

 

Nie Cristiano Ronaldo, nie Leo Messi, ani nawet nie Andrea Pirlo, a Zlatko Januzović został najskuteczniejszym wykonawcą rzutów wolnych w czołowych ligach Europy. Austriacki pomocnik Werderu Brema nie zaliczy tego sezonu do najbardziej udanych pod względem dokonań jego klubu w Bundeslidze, ale indywidualnie pokazał się z jak najlepszej strony. Kibice niemieckich rozgrywek zapamiętają go z tego sezonu głównie dzięki wspaniałej bramce w stylu Davida Beckhama w meczu przeciwko Padeborn.

 

 

Zawodnik z serbskimi korzeniami trafiał do bramki rywala ze stojącej piłki pięciokrotnie. Drugi w klasyfikacji Memphis Depay strzelał siedmiokrotnie, ale częściej stawał przed taką szansą, dlatego jego współczynnik wygląda nieco gorzej. W każdym bądź razie ten ranking tylko potwierdza klasę holenderskiego skrzydłowego, który występami w tym sezonie zapewnił sobie transfer na Old Trafford.

 

 

Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął klubowy kolega Arkadiusza Milika – Lasse Schone. Duńczyk trafiał z rzutów wolnych cztery razy, przy minimalnie mniejszej liczbie prób niż Januzović. Na dalszych pozycjach uplasowali się Tjaronn Chery z FC Groningen, Christian Eriksen z Tottenhamu oraz Hakan Calhanoglou z dorobkiem sześciu bramek. Pomocnik Bayeru znajduje się tak nisko w rankingu z powodu ogromnej liczby szans jaką zmarnował. W tej statystyce pobił nawet samego Cristiano Ronaldo, który uplasował się na dalekiej pozycji ze skromnym dorobkiem dwóch bramek. Nie najlepiej wygląda też pod tym względem Andrea Pirlo.

 

 

Jaki z tego wniosek? Nie każdy posiada systematyczność godną legendarnego Juninho Pernambucano. Czas chyba odłożyć wszelkie kompilacje z najlepszymi strzelcami rzutów wolnych, bo straciły one na aktualności. Ten sezon wyłożył nam na tacy nowych ekspertów od stałych fragmentów gry, a ich klasę zweryfikuje dopiero przyszła kampania. 

 

Pełna klasyfikacja:

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)