Sport4fans.pl Piłka nożna Zwycięski remis w Poznaniu! LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI!

Zwycięski remis w Poznaniu! LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI!

Piłka nożna | 07 czerwca 2015 19:51 | Adrian Szymczak

Jeszcze jesienią tracili 9 punktów do pierwszej w tabeli Legii Warszawa. Dziś na własnym stadionie zremisowali z Wisłą Kraków i zapewnili sobie triumf w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Lech Poznań siódmy raz w swojej historii Mistrzem Polski!

Komplet widzów zasiadł w niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, by obejrzeć jak ich zespół zdobywa kolejny tytuł mistrzowski. Ostatni raz zespół z Poznania świętował zdobycie tego trofeum, aż pięć lat temu. Podopieczni Macieja Skorży byli w bardzo korzystnej sytuacji przed tym meczem i mieli wszystko w swoich rękach, ponieważ do upragnionego mistrzostwa brakowało im tylko jednego punktu. Tylko i aż jednego. A Wisła to nie Górnik - nie dali sobie nastrzelać sześciu bramek.

Od początku było wiadomo, że Lech będzie robił wszystko żeby jak najszybciej ustawić sobie mecz. Już w pierwszej akcji, tuż po rozpoczęciu, sytuacyjny strzał oddał Tomasz Kędziora, ale Michał Buchalik był na posterunku. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy tworzyli składne, kombinacyjne akcje. Poznaniacy byli pełni energii i chcieli postawić kropkę nad "i". Jednak w miarę upływu czasu ta energia gdzieś zaginęła i tempo Kolejorza spadło. W dodatku do głosu zaczęła dochodzić Wisła, która coraz większą liczbą graczy próbowała zaatakować bramkę Macieja Gostomskiego, ale koniec końców ich akcje nie przyniosły żadnego pożytku. Lech miał jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej nie wykorzystał i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na tą chwilę Lech był mistrzem, ale Legia Warszawa prowadziła z Górnikiem 1-0 i nikt w Poznaniu nie był spokojny o mistrzostwo.

Ostatnie 45 minut T-Mobile Ekstraklasy w Poznaniu zapowiadało się szalenie interesująco. Oczywiście Lech mógł grać na remis, ale byłoby to ogromnie niebezpieczne, ponieważ do przerwy Legia prowadziła. Pierwsze minuty drugiej części zdecydowanie należały do gości z Krakowa , którzy tworząc przewagę liczebną próbowali pokonać Macieja Gostomskiego. Wszystko mogło się zmienić w 60 minucie na korzyść Lecha Poznań, ale będący w doskonałej sytuacji Dawid Kownacki posłał piłkę obok słupka. Lech był nerwowy, niedokładny, ale nadal był bliżej mistrzostwa. Minęło kilka kolejnych minut i drużyna Macieja Skorży złapała drugi oddech. Przy dopingu ponad 41 tysięcy kibiców Kolejorz znów "przycisnął" Wisłę i tworzył zagrożenie pod bramką Buchalika. Ostatnich minut spotkania nikt przy Bułgarskiej nie oglądał na siedząco. Pomimo ogromnych chęci wynik już do końca nie uległ zmianie i to Lech Poznań zdobył upragniony tytuł mistrza!

W ogromnych męczarniach drużyna Lecha Poznań przypieczętowała tytuł mistrzowski, ale tego nikt nie będzie jutro pamiętał. Wynik poszedł w świat. Lech Poznań mistrzem.