Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Odliczanie do Copa America rozpoczęte!

Odliczanie do Copa America rozpoczęte!

Piłka nożna | 08 czerwca 2015 08:47 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny Profil Facebook Copa America

Piłkarski czerwiec nie pozwala nam na spokojny sen! Sezon na ,,wory'' pod oczami i uzależnienie od kawy rozpoczęty! W decydującą fazę wchodzi Mundial do lat dwudziestu w Nowej Zelandii, a wielkimi krokami zbliża się piłkarskie święto w Chile! Copa America już za kilka dni!

 

Ten turniej będzie wyjątkowy, bowiem chyba już dawno w latynoskim futbolu nie mieliśmy tak wielu silnych reprezentacji i tak wyrównanego poziomu. Lata miażdżącej dominacji Brazylii i Argentyny musimy odrzucić w niepamięć, gdyż reprezentacje takich krajów jak Chile, czy Kolumbia skrobią gigantów futbolu po piętach. Zwycięstwo żadnego kraju nie będzie taką niespodzianką jak tryumf Urugwaju na boiskach Argentyny cztery lata temu. To prawda, że La Celeste mieli wtedy za sobą udany Mundial i mocną ekipę, ale nikt nie spodziewał się, że Argentyna odda tytuł na własnym terenie w ręce odwiecznych rywali.


Już w fazie grupowej będziemy świadkami wielu emocjonujących pojedynków. Gospodarze turnieju będą musieli sobie poradzić z żądnymi zemsty za porażkę sprzed czterech lat Meksykanami. Dojdzie też do rewanżu za ćwierćfinał sprzed czterech lat pomiędzy odwiecznymi rywalami z Argentyny i Urugwaju. La Celeste będą również bohaterami powtórki z finału sprzed czterech lat, bowiem los przydzielił ich do grupy z Paragwajem. Kolumbia będzie chciała odbić sobie przegraną na Mundialu w spotkaniu z Brazylią. Myślę, że spokojnie znajdzie się spore grono kibiców w Polsce, które poświęci kilka dodatkowych godzin snu, by móc obejrzeć chociaż część z tych świetnie zapowiadających się spotkań.


W najbliższych dniach na naszym portalu pojawią się szczegółowe zapowiedzi wszystkich grup z oceną szans na końcowy sukces. Nasi redaktorzy przygotowali również kilka felietonów analizujących grę poszczególnych zawodników i reprezentacji. Będą mogli Państwo zapoznać się z opiniami dziennikarzy z Ameryki Południowej, z którymi udało nam się porozmawiać. Krótko mówiąc, warto przeżywać Copa America wraz ze SPORT4FANS!


Mecz otwarcia Copa America, w którym Chile podejmie Ekwador, będzie można obejrzeć w nocy z 11 na 12 czerwca na antenie TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 1:05.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)