Sport4fans.pl Piłka nożna Kasper Hamalainen: Fajnie, że wygraliśmy tytuł jednym punktem

Kasper Hamalainen: Fajnie, że wygraliśmy tytuł jednym punktem

Piłka nożna | 08 czerwca 2015 20:20 | Adrian Szymczak

Po końcowym gwizdku wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego oszaleli ze szczęścia, a wraz z nimi cały Poznań. Po uroczystej ceremonii wręczenia medali i pucharu piłkarze czym prędzej udali się do autokaru, by ruszyć na Plac Mickiewicza, gdzie odbywała się mistrzowska feta. Nam udało się złapać najlepszego strzelca Kolejorza w tym sezonie - Kaspra Hamalainena, który na gorąco podzielił się swoimi odczuciami.

Lech Poznań remisując z krakowską Wisłą zdobył tytuł Mistrza Polski. Dla drużyny z Poznania jest to siódmy tytuł w historii, a dla kilku piłkarzy życiowy sukces. - Nie wiem co powiedzieć. W sumie to nawet nie wiem jak się czuję. Chyba wyczerpany, bo tyle się dzieje, a zarazem czuję ekscytację, bo będziemy prawie wszędzie. Chyba będę potrzebował dwóch dni żeby ta wiadomość do mnie dotarła, że jesteśmy Mistrzem Polski. Teraz chcę się oddać chwili, chcę cieszyć się tym mistrzostwem.

Po 45 minutach w Poznaniu był remis, a w Warszawie gospodarze prowadzili z Górnikiem Zabrze 1:0. Kibice w stolicy trzymali kciuki za Białą Gwiazdę, bo ich jedna bramka mogła diametralnie zmienić sytuację w tabeli. - W przerwie niczego nie wiedzieliśmy, albo po prostu ja nie wiedziałem. Dopiero gdy zostałem zmieniony i usiadłem na ławce rezerwowych dowiedziałem się, że Legia prowadzi 2:0. Fajna sprawa, że wygraliśmy tylko jednym punktem.

Piłkarze Lecha Poznań przeszli ogromną metamorfozę w tym sezonie. Jesienią tracili do warszawskiej Legii aż dziewięć punktów. Mimo tego potrafili się zmobilizować i wznieść na wyżyny swoich umiejętności, co finalnie dało im tytuł Mistrzostwo Polski. - To był naprawdę trudny sezon. Mieliśmy wiele wzlotów i upadków. Szliśmy krętą drogą przez mecze pełne kryzysów, przegranych aż dzisiejszego remisu i mistrzostwa. Za nami świetna podróż. Wiadomo zawsze znajdą się jakieś negatywne aspekty sezonu, ale o wiele więcej jest pozytywnych spraw. Wydaje mi się, że mieliśmy jakieś pięć, sześć spotkań, gdzie mieliśmy nóż na gardle, ale pokazaliśmy, że potrafimy wygrać. Dziś udało się wywalczyć jeden punkt, ale za to bardzo istotny. Myślę, że zasłużyliśmy na to mistrzostwo.

41 556 widzów zasiadło w niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Jest to rekord frekwencji T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Kibice stworzyli niezapomnianą atmosferę i przez pełne 90 minut dopingowali swoich ulubieńców, którzy bezbramkowo zremisowali z Wisłą. - Przed meczem wszyscy wiedzieli, że mamy szanse wygrać mistrzostwo. To był niesamowity mecz. Z początku było nerwowo, ale atmosfera i kibice byli po prostu niesamowici. Dawali nam ogromną dawkę energii i ciągle w nas wierzyli. Mimo wielu okazji po prostu brakowało bramki, ale jestem zachwycony tym, że udało nam się pomyślnie zakończyć rozgrywki.