Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Lewandowski bez maski, Krychowiak wraca do zdrowia

Lewandowski bez maski, Krychowiak wraca do zdrowia

Piłka nożna | 09 czerwca 2015 15:43 | Dominik Wardzichowski
Krychowiak i Lewandowski zagrają z Gruzją.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Krychowiak i Lewandowski zagrają z Gruzją.

Przed reprezentacją Polski jedno z najważniejszych spotkań w eliminacjach do Euro 2016. Wygrana z Gruzją pozwoli zachować pierwsze miejsce w grupie i spokój przed kolejnymi meczami. Bogdan Zając, asystent selekcjonera Nawałki zapewnia, że kadra jest dobrze przygotowana do sobotniej rywalizacji.


- Jesteśmy po dogłębniej analizie meczu Gruzji z Niemcami. Wiemy, że nowy trener zmienił ustawienie i Gruzini podchodzą do sobotniej rywalizacji bardzo poważnie. We wtorek grają towarzysko z Ukrainą. Mamy tam swojego człowieka, który będzie dokładnie obserwował grę reprezentacji Gruzji – zapewnia Zając.


Z reprezentacji płyną dobre wieści o stanie zdrowia Grzegorza Krychowiaka, który wraca do treningów z pełnym obciążeniem. – Grzegorz dołączy dzisiaj do treningów z resztą zespołu i zrobimy wszystko, żeby pomógł reprezentacji w meczu z Gruzją – mówi Zając.


Przed sobotnią rywalizacją, selekcjoner Adam Nawałka ma do dyspozycji aż pięciu skrzydłowych. Do kadry wrócili Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki, a o miejsce w wyjściowym składzie rywalizują jeszcze: Maciej Rybus, Michał Kucharczyk i Sławomir Peszko, który odegrał ważną rolę w meczu z Irlandczykami. - Mamy duże pole manewru. Nie możemy patrzeć tylko na tych zawodników, którzy wyjdą w pierwszym składzie. W spotkaniu z Gruzją kluczową rolę mogą odegrać zmiennicy – zauważa Bogdan Zając.


W meczu z Gruzją na pewno nie zobaczymy Kamila Glika, który musi pauzować za kartki. Duże szanse na zastąpienie kapitana Torino ma Michał Pazdan, który został wybrany najlepszym obrońcą mijającego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. - Pazdan zwiększył rywalizację na środku obrony i widać, że jego dyspozycja pozwala na to, żeby mógł występować w reprezentacji Polski. Mamy też innych zawodników i decyzja o tym kto zagra z Gruzją zapadnie dzień przed meczem – informuje Bogdan Zając.


Sztab reprezentacji na razie nie zdradził kto w sobotę stanie w polskiej bramce. Największe szanse na występ ma Łukasz Fabiański, który dobrą postawą w Swansea, wywalczył miejsce w podstawowym składzie na mecz z Irlandią w Dublinie.  - Na zgrupowanie przyjeżdżam jako jedynka, ale klubowa. A jeśli chodzi o moją pozycję w reprezentacji to rywalizacja jest bardzo zacięta. Każdy bramkarz powołany na to zgrupowanie jest w stanie zagrać. Decyzja należy do trenera – mówi Łukasz Fabiański.


Wiadomo natomiast, że Robert Lewandowski nie będzie już musiał występować w masce ochronnej. - Rano byłem na kontroli i okazało się, że z Gruzją mogę grać bez maski. Cieszę się, że nie muszę jej zakładać, bo nie ma co ukrywać, że utrudnia grę i zmniejsza pole widzenia. Mam nadzieję, że nie będzie mi już nigdy potrzebna i będę mógł ją oddać na licytację - zapowiada  Lewandowski.


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)