Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna U-20 Blog #8: Pan statystyk i wróżenia z fusów

U-20 Blog #8: Pan statystyk i wróżenia z fusów

Piłka nożna | 09 czerwca 2015 22:24 | Mateusz Decyk

fot. Oficjalny Profil Facebook FIFA

W ostatniej kolejce grupowej nie wydarzyło się już nic ciekawego i można powiedzieć, że jesteśmy na ostatniej prostej turnieju w Nowej Zelandii, czyli w fazie pucharowej! Drabinka turniejowa wygląda niezwykle zachęcająco, dlatego przyjrzyjmy się temu co nas czeka!

 

Na początek winien Wam jestem wyjaśnienia. Dlaczego umilkłem? Co się stało, ze mieliśmy przerwę? Ano… sesja. I to chyba wystarczy. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Na szczęście powoli możemy już wracać do piłkarskiej rzeczywistości, a ja już zacieram rączki na to co będzie się działo w fazie pucharowej!

 

Podsumujmy trochę fazę grupową. Na początku chciałbym wyrazić ogromny żal, że wśród zespołów, które wyszły z grupy nie mamy jakiejś ogromnej sensacji. Uzbekistan być może nie należy do światowych potęg futbolu, ale od początku mówiło się, że ich szanse na awans są bardzo duże.

 

Garść statystyk:

Bramki na mecz: 3,4
Średnia oddanych strzałów na zespół: 20,3
Średnia żółtych kartek na mecz: 2,7
Średnia czerwonych kartek na mecz: 0,2

 

Najlepsi strzelcy:

5 - Viktor Kovalenko (Ukraina)
4 – Andre Silva (Portugalia), Bence Mervo (Węgry), Hany Mukhtar, Marc Stendera (obaj Niemcy)
3 – Niklas Stark (Niemcy)

 

Najlepsi bramkarze:


Najlepszym asystentem jest Portugalczyk Nuno Santos z trzema asystami na koncie. Najagresywniej grającą dotychczas drużyną są jest Meksyk, który już nie zagra na tym turnieju. Potwierdzają to liczby kartek i popełnionych przewinień. Najwięcej bramek zdobyła reprezentacja Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi mogą się popisać dorobkiem 16 bramek. Drudzy Portugalczycy mają ,,tylko'' dziesięć trafień. Najwięcej strzałów na turnieju oddała drużyna Brazylii – aż 66. Niewiele gorsi byli Argentyńczycy (63 próby). Najbardziej pechową drużyną jest Uzbekistan, który cztery razy obijał słupki i poprzeczki bramki rywala.

 

Spójrzmy na to jak prezentuje się turniejowa drabinka:

 

 

 

Absolutnie najciekawszym meczem będzie starcie Urugwaju z Brazylią i bardzo żałuję, że te zespoły spotkają się tak wcześnie. Wydaje się, że w końcu Niemcy trafiły na godnego rywala. Z pewnością Nigeria nie będzie tak łatwa do ogrania jak grupowi rywala. Osobiście sporo obiecuję sobie po pojedynku Serbii i Węgier. To ekipy na podobnym poziomie, o podobnym stylu gry i nie zdziwię się jeśli dojdzie tutaj do rzutów karnych. Derby Afryki rozegrają pomiędzy sobą Ghana i Mali, myślę że to dwie najsilniejsze afrykańskie ekipy na tym turnieju i na pewno będzie ciekawie.

 

Obserwuj autora na Twitterze: 


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)