Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: Zagramy ofensywnie. Fabiański w bramce

Nawałka: Zagramy ofensywnie. Fabiański w bramce

Piłka nożna | 12 czerwca 2015 22:05 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka z asystentem Bogdanem Zającem.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka z asystentem Bogdanem Zającem.

- Mogę zdradzić, że numerem jeden będzie Łukasz Fabiański. Resztę ogłoszę na odprawie przedmeczowej. Ćwiczyliśmy kilka wariantów, jeśli chodzi o ustawienie. Decyzje odnośnie personaliów będą podjęte jutro – powiedział na konferencji prasowej, Adam Nawałka. Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie chciał odkrywać kart, zbywając dziennikarzy ogólnikami.


Ofensywa od początku


Adam Nawałka od początku swojej pracy z kadrą przykłada bardzo dużą wagę do szczegółów. Nie inaczej było przed meczem z Gruzją. Szkoleniowiec reprezentacji Polski nakreślił kilka planów taktycznych, które jego drużyna ma stosować zależnie od boiskowej sytuacji.


- To nasza strategia i gra będą decydować o wyniku spotkania. Chcemy prowadzić grę, być drużyną dominującą, ale nie zapominamy, że drużyna Gruzji ma piłkarzy, którzy występują w dobrych europejskich ligach
– mówił Nawałka. Po chwili dodał: - Plan A jest oczywiście przygotowany. Również plan B. W piłce nożnej nie da się cały czas atakować, trzeba stosować arytmię gry i różnego rodzaju schematy. Zapewniam, że pod względem taktycznym, organizacji gry i mentalnym jesteśmy bardzo dobrze przygotowani.


Będzie gorąco


W sobotę w godzinie meczu temperatura ma sięgać 28 stopni. Ten czynnik może być utrudnieniem dla zawodników. W piątek podczas treningu zamknięty był dach Stadionu Narodowego. W środku nie było, czym oddychać. W sobotę zawodnicy mają grać w naturalnych warunkach.


- Myślę, że obie drużyny będą miały problemy z temperaturą, ale przystosowanie się do warunków nie powinno stanowić żadnego problemu. U mnie jest dużo cieplej, mogę zażartować, że macie tu zimę – mówił grający w Arabii Saudyjskiej, Łukasz Szukała.

 


Murawa w lepszym stanie


Po finale Ligi Europy na Stadionie Narodowym zawodnicy nie byli do końca usatysfakcjonowani stanem murawy. W sobotę nie powinno być z nią najmniejszego problemu. - Boisko jest w dużo lepszym stanie niż miało to miejsce w finale Ligi Europy. Na pewno nie będziemy wspominać o murawie po meczu – powiedział Grzegorz Krychowiak.


Chwilę później wszystkim zaangażowanym w poprawienie stanu boiska na Stadionie Narodowym podziękował rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski. - Chcielibyśmy podziękować za przygotowanie murawy, bo wiemy, że kosztowało to pracowników dużo wysiłku.


Z Grecją w rezerwowym zestawieniu?


Do sobotniego wieczoru najważniejszy jest mecz z Gruzją. Trzy dni później reprezentacja Polski zagra spotkanie towarzyskie z Grecją. Dziennikarze dopytywali, czy na mecz z mistrzami Europy z 2004 roku oddelegowany zostanie drugi garnitur.


- Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami i klubami. Wstępne ustalenia zostały poczynione. Decyzje będziemy jednak podejmować po meczu z Gruzją. Kontuzje będą determinowały to, w jakim zestawieniu zagramy z Grecją –
zakończył Nawałka.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)