Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Dorna: Liczymy na Bartosza Kapustkę

Dorna: Liczymy na Bartosza Kapustkę

Piłka nożna | 13 czerwca 2015 09:14 | Mateusz Decyk

fot. YT

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Dornę przegrała ze Słowacją 0:1 w towarzyskim meczu rozgrywanym w Nowym Sączu. Trener podzielił się swoimi przemyśleniami po meczu z dziennikarzami będącymi na miejscu.

 

- Słowacja była bardzo wymagającym przeciwnikiem. Grają ostatnio w Challange Trophy, osiągają bardzo dobre wyniki. Jesteś zawiedzeni samym końcowym rezultatem, ale gdybyśmy nie brali pod uwagę końcowego wyniku to myślę, że możemy wyciągnąć wiele pozytywnych wniosków. Oczywiście wiele rzeczy jest do poprawy, współpracujemy krótko, ale trzeba powiedzieć, że poszczególne elementy już ulegają poprawie. Na tle rywala, który mocno liczy się w młodzieżowej piłce mogliśmy zweryfikować nad czym konkretnie musimy jeszcze popracować.

- Mamy ewidentne problemy ze skutecznością. Podchodzimy wysoko po odbiór piłki, stwarzamy sobie sytuacje, ale nie potrafimy przekuć tego na zdobyte bramki. Nad skutecznością trzeba pracować, ale dobrze że te sytuacje się pojawiają, bo łatwiej nauczyć się wykorzystywać okazje, niż je sobie stwarzać.

- Rzadko wypowiadam się na temat poszczególnych personaliów po meczu, ale rzeczywiście wśród chłopaków z Krakowa na szczególną pochwałę zasługuje Bartosz Kapustka, dla którego był to debiut w tej reprezentacji. Dostał szansę od pierwszej minuty, oby to był sygnał do dalszej cięższej pracy w klubie i kadrze. Mocno na niego liczymy. Dzisiaj zagrał na pozycji numer 8, na której czuje się najlepiej, ale na wyciąganie jakichkolwiek wniosków przyjdzie czas w jakichś późniejszych analizach.

- Jesteśmy przedsionkiem dorosłej reprezentacji i dobre występy w niej są szansą na występy w pierwszej kadrze Polski, w której występuje aż pięciu zawodników, którzy mogliby jeszcze grać u nas. Po dobrym meczu z Niemcami Piotrek Zieliński i Tomek Kędziora dostali powołania, pamiętam że kilku zawodników, którzy jeszcze niedawno tutaj grali, już stanowi o sile dorosłej reprezentacji. Ważne jest, by Ci chłopcy mieli świadomość, że trzeba dalej ciężko pracować i dalej pukali do drzwi wielkich karier, aż w końcu zostaną one otwarte.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)