Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: Lewandowski poprowadził drużynę do zwycięstwa

Nawałka: Lewandowski poprowadził drużynę do zwycięstwa

Piłka nożna | 13 czerwca 2015 20:48 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka po meczu z Gruzją miał powody do radości.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka po meczu z Gruzją miał powody do radości.

- Bardzo ważna była pierwsza bramka, również gol na 2:0, który uspokoił naszą grę. Końcówka była stemplem na tych trzech punktach – mówił na konferencji prasowej po meczu z Gruzją selekcjoner, Adam Nawałka.


- Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu. Mieliśmy świetnie rozpracowanych Gruzinów. Bank informacji, którego szefem jest Hubert Małowiejski, ma bardzo dobre informacje. Również trener Małowiejski był na meczu w Linz i oglądał spotkanie przeciwko Ukrainie. Ta drużyna od meczu jesiennego zrobiła kolosalne postępy. Bardzo starannie przygotowywaliśmy się do tego pojedynku. Nie lekceważyliśmy przeciwnika. Pierwsza połowa była rozgrywana w doskonałym tempie. Zabrakło finalizacji. Trzeba grać cierpliwie. Po przerwie rozgrywaliśmy piłkę. Stałe fragmenty gry były ćwiczone i przyniosły efekt w postaci strzelonej bramki. Najważniejsze było jednak zaangażowanie i determinacji. W końcówce strzeliliśmy trzy gole. Był to bardzo trudny mecz dla Roberta. Kryło go cały czas kilku zawodników. Robert poprowadził drużynę do zwycięstwa, ale wszyscy zawodnicy zasłużyli na brawa. Te trzy punkty są bardzo ważne w kontekście awansu do EURO 2016 – analizował bardzo długo wydarzenia boiskowe, Nawałka.


Według Nawałki w odniesieniu zwycięstwa duże znaczenie miały cechy wolicjonalne. Selekcjoner nie chciał również oceniać poszczególnych zawodników. - Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały. Determinacja, dążenie do celu, charakter – to miało największe znaczenie.


Nawałka po chwili dał się jednak namówić na kilka zdań na temat Michała Pazdana. - Michał Pazdan dodał dużo kolorytu, jeśli chodzi o rywalizację środkowych obrońców. Bardzo cieszę się, że osiągnął wysoką formę. Na pierwszym zgrupowaniu był powołany. Później przeszkadzały mu kontuzje. W okresie przygotowawczym Pazdan nie był przygotowany na sto procent. Cały czas byliśmy w kontakcie z Michałem Probierzem. W końcówce sezonu Michał osiągnął dobrą formę i cieszę się, że wzmocni on rywalizację na środku obrony.


Trener reprezentacji Gruzji, Kachaber Cchadadze nie szczędził komplementów w ocenie gry reprezentantów Polski. Mówił między innymi, że Polacy są rozpędzoną maszyną, która może daleko zajść. Jego optymizm podzielał również Nawałka. - Drużyna gra coraz lepiej. Jest progres. Nie ma strachu przed żadnym rywalem. W sferze mentalnej zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom. Tak było w Irlandii. Nie daliśmy się sprowokować, stanowiliśmy kolektyw. Drużyna ma bardzo duże możliwości.


Nawałka tłumaczył też, że zmiana Grosickiego na Jodłowca była podyktowana obawą o stałe fragmenty gry Gruzinów. - Względy taktyczne miały znaczenie. Chcieliśmy wzmocnić siłę środkowej strefy boiska. Warunki fizyczne naszych zawodników nie były najlepsze, chociaż po stałych fragmentach Gruzini nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji. Staramy się jednak wyprzedzać ruchy przeciwników. Tomek świetnie gra głową. Grosicki spełnił swoją rolę, zagrał bardzo dobre zawody.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 


Zobacz również
Wynik lepszy niż gra. Polacy bliżej ME!
13-cze-2015

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)