Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Linetty – czy to już czas na Europę?

Linetty – czy to już czas na Europę?

Piłka nożna | 22 czerwca 2015 15:21 | Mateusz Dziopa
Czy to dobry moment na podbój Europy dla młodego zawodnika Lecha?
fot. Marcin Karczewski
Czy to dobry moment na podbój Europy dla młodego zawodnika Lecha?

Od dłuższego czasu w mediach przewija się temat transferu Karola Linetty’ego. Młody zawodnik Lecha był już łączony m.in. z Tottenhamem, choć sam tego nie potwierdził. Nasuwa się pytanie – czy to już ten moment, żeby wyjechać z Polski i poszukać większych wyzwań?


Wielu już na taki krok się zdecydowało. Efekty decyzji były różne. Paweł Brożek, Arkadiusz Głowacki, Grzegorz Sandomierski, Ariel Borysiuk, Artur Sobiech, Paweł Wszołek, Rafał Wolski – to tylko paru zawodników, dla których ten wybór okazał się być błędnym. Większość z nich już wróciła do kraju, ale ciężko im o dawną dyspozycję. Mocno obawiam się więc o Linetty’ego, który, owszem, wyróżnia się na tle polskiej, przeciętnej ligi, ale, nie oszukujmy się, Ekstraklasa to nie jest poziom chociażby ligi portugalskiej, która ma stałych reprezentantów w pucharach europejskich.


Zderzenie z ich poziomem mogłoby być bolesne dla tak niedoświadczonego zawodnika jak Linetty. Oczywiście, są tacy, którzy wyjechali i wyszło im to na dobre. Lewandowski, Milik, Błaszczykowski, Piszczek, Fabiański, Boruc, Szczęsny, Krychowiak… to tylko kilka przykładów. Wszyscy (oprócz ostatniej dwójki) wyjeżdżali z kraju mając pozycję gwiazdy ligi i robili karierę przynajmniej na skalę kontynentu. Pomocnika Lecha też na taką stać. Zależy to tylko od drogi, jaką obierze.


Linetty może pójść do silnego, europejskiego klubu, który ma dobrą bazę szkoleniową i rozwijać się, po drodze przebijając się przez zespoły rezerw (jak Krychowiak i Szczęsny) albo wybrać drużynę w kontekście europejskim słabszą i zdobywać umiejętności poprzez grę w meczach (Wasilewski – Anderlecht słaby nie był, ale porównując do największych lig…). 20-latek może też zostać w kraju i dalej podbijać Ekstraklasę odkładając transfer na później (jak Brożek), ale wydaje się, że dla zawodnika Lecha najlepsza wydaje się możliwość numer 1. Dlaczego? Patrząc na tych, którzy ją wybrali można stwierdzić, że przyniosła ona bardzo dobre efekty. Szczęsny i Krychowiak mocno się rozwinęli i są zawodnikami, którzy plasują się w czołówce na swoich pozycjach w Europie.


Co zrobi młoda gwiazda Lecha? Tego nie wiemy. Wierzyć trzeba natomiast, że wybierze opcję, która najbardziej przyczyni się do rozwoju jej kariery.

 

 


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)