Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Triumf bez stylu

Triumf bez stylu

Piłka nożna | 02 lipca 2015 19:09 | Mateusz Dziopa
Jagiellonia wygrała 1-0 na Litwie, jak będzie w Białymstoku?
fot. Oficjalny profil Facebook Jagielloni Białystok
Jagiellonia wygrała 1-0 na Litwie, jak będzie w Białymstoku?

Jagiellonia Białystok pokonała litewską Kruoję Pakruojis 1-0 po bramce Karola Świderskiego, jednak styl, jaki zaprezentowali podopieczni Michała Probierza był daleki od oczekiwanego.


Jeżeli znałbym scenariusz spotkania Kruoji i Jagiellonii to z pewnością od razu obejrzałbym tylko i wyłącznie ostatnią minutę spotkania i zwycięską bramkę Karola Świderskiego. Takiej wiedzy niestety nie posiadłem, więc, podobnie jak większość kibiców, musiałem przemęczyć się przez 92 minuty tego „widowiska”, by doczekać triumfu podopiecznych trenera Probierza. Gra Jagiellonii wyglądała tak, jak przeważnie wyglądały występy polskich ekip w eliminacjach do europejskich pucharów – jednym słowem była słaba, a chwilami można było określać ja mianem kompromitacji. Przez większą część spotkania przeważali zawodnicy Kruoji. Uderzenia Bagočiusa, Jankauskasa i Navikasa były jednak albo niecelne, albo bronione przez znakomicie dysponowanego Drągowskiego.


Oglądając to spotkanie, chwilami odnosiłem wrażenie, że zawodnicy Jagiellonii pomylili w statystykach rubrykę zdobytych bramek z rubryką posiadania piłki i przetrzymują futbolówkę nie atakując celowo. Niestety nie był to jedyny grzech drużyny Michała Probierza. Białostoczanie jeśli już atakowali to zazwyczaj tracili piłkę w okolicy pola karnego gospodarzy. Najczęściej poprzez dośrodkowanie, które nic nie wnosiły do gry. Zupełnie niewidoczny był Tuszyński, słabo prezentowali się w drugiej linii Vassiljev i Gajos, którzy nie grzeszyli dokładnością podczas prób rozgrywania piłki.


Tą nieporadność Jagiellonii najlepiej obrazuje gra Rafał Grzyba, który pokazał się dopiero w 82. minucie, gdy obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę kończąc swój udział w tym spotkaniu.


Jagiellonia pokonała Kruoję 1-0, ale styl, jaki zaprezentowała był daleki od tego, jakiego oczekiwali kibice przed tym spotkaniem, wpisując się niestety w dotychczasowy obraz występów polskich ekip w eliminacjach do europejskich pucharów.


KRUOJA PAKRUOJIS 0-1 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
90’ Świderski

 

 


Zobacz również
Tychy jak Aachen, GKS jak Alemannia? Oby
1-lip-2015


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)