Sport4fans.pl Piłka nożna Higuaina problemy mentalne

Higuaina problemy mentalne

Piłka nożna | 05 lipca 2015 12:13 | Mateusz Dziopa
To nie jest rok Gonzalo Higuaina

To chyba nie jest rok Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk w trzech kluczowych momentach spotkań zmarnował szanse na bramki w Serie A i Copa America.

31 maja, Neapol, Stadio San Paolo. W meczu, który decyduje o tym kto w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów, Lazio do przerwy wygrywa z Napoli 2:0, jednak w drugiej połowie w przeciągu 10 minut Gonzalo Higuain doprowadza do remisu. Nikt tego jednak nie będzie pamiętał. 75 minuta meczu. Lulić fauluje Maggio i arbiter wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Gonzalo Higuain i… nie trafia w kluczowym momencie spotkania. Od tego pudła Napoli gra słabiej, traci 2 bramki i przegrywa 2:4, co oznacza brak Ligi Mistrzów w Neapolu. Higuain po meczu został zaatakowany przez wściekłych kibiców.

4 lipca, Santiago, Estadio Nacional. 92 minuta meczu finałowego Copa America. Chile remisuje z Argentyną 0-0. Lavezzi posyła genialne podanie do Higuaina. Wystarczy umiejętnie pchnąć piłkę do bramki, by padł gol. Napastnik Napoli trafia w boczną siatkę. Dochodzi do dogrywki, a następnie do rzutów karnych. W pierwszej serii trafiają zarówno Fernandez jak i Messi, w drugiej Vidal zdobywa gola, jest 2:1 dla Chile. Do piłki podchodzi Higuain i… strzela wysoko nad poprzeczką. Od tego momentu zaczyna się dramat Argentyny – na 3:1 strzelił Aranguiz, a kolejnego karnego nie strzela Banega. Tytuł dla Chile, strzelając na 4:1, zdobywa Alexis Sanchez.

Trzy kluczowe momenty spotkań, zero bramek. Higuain wydaje się mieć problemy mentalnie, być może nie radzi sobie z presją wielkich spotkań. To jest zły znak zarówno dla niego jak i dla jego klubu i reprezentacji. Być może czas na jakiś trening mentalny, może rozmowa ze specjalistą, bo presja zwykle nie przynosi niczego dobrego.

Swoją drogą dziwię się Gerardo Martino, że widząc, jak Higuain marnuje okazje w kluczowych momentach gry, wybrał właśnie jego jako wykonawcę rzutu karnego w jednej z pierwszych pięciu kolejek, w których zwykle wszystko się rozstrzyga.