Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ekstraklasa na start! Typy SPORT4FANS na piątkowe mecze

Ekstraklasa na start! Typy SPORT4FANS na piątkowe mecze

Piłka nożna | 17 lipca 2015 00:03 | Hubert Błaszczyk
Lechia w okresie przygotowawczym mierzyła się z trudnymi rywalami.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Lechia w okresie przygotowawczym mierzyła się z trudnymi rywalami.

Wraca Ekstraklasa, a wraz z nią masa emocji i drugie tyle narzekań na poziom naszej ligowej piłki. My nie będziemy zaklinać rzeczywistości. Idealnie pewnie nie będzie. Ale piątkowe spotkania zapowiadają się ciekawie. Na początek spotkanie dwóch klubów trapionych kłopotami finansowymi – Wisły Kraków i Górnika Zabrze. 150 minut później pierwszy gwizdek rozbrzmi w Gdańsku, gdzie Lechia podejmie rewelację końcówki sezonu – Cracovię. Pojedynek na PGE Arenie to jedno z najciekawszych spotkań 1. kolejki Ekstraklasy.


Piątek 18:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze


Oba kluby w ostatnich miesiącach przechodziły duże zawirowania finansowe. Odbiło się to na kadrach Wisły i Górnika. Przed sezonem raczej nikt głośno nie mówi o wygórowanych celach. Wisła straciła Semira Stilica, ale jego brak nie powinien być aż tak odczuwalny. Bośniaka mają zastąpić Krzysztof Mączyński i Denis Popović. Obaj to piłkarze o zupełnie innej charakterystyce niż Stilić, ale zwłaszcza ten pierwszy powinien wnieść do gry Wisły dużo dobrego.


Górnik okazał się królem sparingów. Zabrzanie wygrali cztery potyczki, a dwie zremisowali. Przeciwnicy nie byli z najwyższej półki, dlatego na wyniki gier kontrolnych należy spojrzeć z przymrużeniem oka. W Zabrzu chcą sprowadzić napastnika, bo po zimowym transferze Mateusza Zachary do Henan Jianye nie wykreował się jego naturalny następca. Zresztą podobne problemy mają w Krakowie. Gdy kontuzję złapie Paweł Brożek zaczną się kłopoty. W ostatnich dniach wypłynęła plotka, że pod Wawelem są zainteresowani sprowadzeniem Seguna Jamesa Adeniyi.


Typ SPORT4FANS: Remis i poniżej 2,5 gola


Piątek, 20:30, Lechia Gdańsk – Cracovia


Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. A to dlatego, że oba zespoły kończyły minione rozgrywki w dobrych nastrojach. W Gdańsku mogli czuć lekki niedosyt ze względu na brak pucharów, ale straty z jesieni były zbyt duże. W drużynie Lechii brakowało typowego egzekutora. Wydawało się, że trener Jerzy Brzęczek będzie musiał sobie radzić z tym problemem również w nowym sezonie. Klub zakontraktował jednak w czwartek Grzegorza Kuświka. Były napastnik chorzowskiego Ruchu w piątek jeszcze nie zagra. Z przodu można więc spodziewać się Adama Buksy.


Cracovia przed sezonem dokonała trzech znaczących transferów. Wzmocniono defensywę. Z Zawiszy przyszli Grzegorz Sandomierski i Jakub Wójcicki, a z rumuńskich wojaży na tarczy powrócił Hubert Wołąkiewicz. Cała trójka to solidni zawodnicy, ale posiadający też swoje wady. Największą zagwozdkę trener Jacek Zieliński będzie miał z wyborem napastnika. W sparingach jako „9” występował Erik Jendrisek, ale równie dobrze w Gdańsku z przodu może biegać Rakels lub Zjawiński.


T
yp SPORT4FANS: Lechia Gdańsk


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)