Sport4fans.pl Piłka nożna Fatalna postawa bramkarzy i remis w pierwszym starciu - mecz Wisły z Górnikiem za nami

Piłka nożna | 17 lipca 2015 20:43 | Mateusz Dziopa
Roman Gergel dał Górnikowi ważny punkt

Pierwszy mecz nowego sezonu Ekstraklasy za nami. Emocji nie brakowało – Wisła zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1. Bramki strzelili Crivellaro i Gergel.

Oceny zawodników w skali 1-10 (1-poniżej krytyki, 10-klasa światowa):

WISŁA KRAKÓW

Radosław Cierzniak 5 – To nie był mecz bramkarzy. Wprawdzie przy strzale Gergela Cierzniak był bez szans, a jego interwencja w 39 minucie po kolejnym strzale zawodnika Górnika uratowała Wisłę przed stratą drugiej bramki, ale oprócz tego wydawał się bardzo niepewny w swoich poczynaniach. Kilka złych wznowień gry sprawiło, że obrona Wisły miała sporo pracy.

Łukasz Burliga 4 – Bardzo słaby występ obrońcy Wisły – w 21. minucie mógł pokonać własnego bramkarza, po tym jak bardzo źle zgrał piłkę głową, a kilkanaście minut później nie dał rady zablokować dośrodkowania Magiery, przez co Wisła straciła bramkę. Zawodnicy Górnika nie mieli problemu z mijaniem Burligi, który bardzo często nie wracał na pozycję po wejściach ofensywnych, w których był również mało skuteczny.

Arkadiusz Głowacki 6 – W pierwszym meczu nowego sezonu oglądaliśmy dwie twarze tego zawodnika. W pierwszej połowie bardzo dobrze prezentował się przy odbiorze piłki, natomiast w drugiej części spotkania bardzo niecelnie wybijał, przez co Górnik mógł spokojnie strzelić jeszcze kilka bramek.

Richard Guzmics 7 – Był liderem Wisły w defensywie. W 34 minucie wprawdzie nie zablokował strzału Gergela, co w efekcie dało bramkę Górnikowi, ale nie licząc tej wpadki, prezentował się dobrze i świetnie asekurował Głowackiego, gdy ten gubił piłkę.

Maciej Sadlok 8 – Lewa strona boiska była chyba tą, która spośród formacji Wisły, prezentowała się najlepiej. Sadlok świetnie dawał sobie radę zarówno w defensywie jak i ofensywie, gdzie bardzo celnie dogrywał w pole karne i świetnie dogadywał się z Crivellaro. Na plus zaliczam też niezłe wykonania stałych fragmentów gry.

Krzysztof Mączyński 6,5 – Jego występ najlepiej oddaje poziom Ekstraklasy na świecie. Mączyński przeciętnie prezentuje się w kadrze, natomiast jego powrót do Ekstraklasy wyglądał całkiem nieźle. Może nie był widoczny w poczynaniach ofensywnych Wisły, ale jego głównym zadaniem było rozbijanie akcji przeciwnika, w czym prezentował się dość dobrze.

Tomasz Cywka 6 – W pierwszej połowie, podobnie jak Mączyński, pracował głównie w defensywie, przez co nie był tak widoczny jak chociażby Crivellaro. W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie więcej pracował w ofensywie. Często pokazywał się do podań, jednak w jego dograniach często brakowało precyzji.

Denis Popović 5 – W pierwszej połowie kompletnie niewidoczny. W drugiej części gry natomiast częściej pokazywał się kolegom, przez co widzieliśmy go przy piłce częściej. Szkoda jednak, że tego zapału do gry nie przełożył na dokładność podań, bo chyba głównie przez to Wisła nie wygrała tego meczu.

Boban Jović 5 – Podobnie jak Popović, widoczny głównie w drugiej części spotkania. Jego poczynania ofensywne były jednak dość szybko gaszone przez Magierę. Na jego nieszczęście w oczy rzucała się głównie jego niedokładność.

Rafael Crivellaro 8,5 – Dopóki był na boisku, lewe skrzydło Wisły było nie do zatrzymania. Widoczny od początku meczu. Czarował rywali nie tylko szybkością, ale i dobrą współpracą z Sadlokiem. Kilku okazji wprawdzie nie wykorzystał, jednak kiedy trzeba było, był na posterunku i odebrał piłkę Jeżowi, a następnie oddał znakomity strzał, wyprowadzając Wisłę na prowadzenie. Zdecydowanie najlepszy Wiślak na boisku.

Paweł Brożek 5 – Słaby występ napastnika Wisły. W tym meczu z dobrej strony pokazał się tylko raz – w 20 minucie dobrze podał do Crivellaro, który jednak nie wykorzystał znakomitej okazji do strzelenia gola. Wyglądał jakby był zmęczony długim sezonem, choć ten dopiero się zaczyna.

Rezerwowi:

Maciej Jankowski 4 – Zameldował się na boisku zmieniając w 66. minucie Crivellaro i od razu widać było, dlaczego rozpoczął mecz na ławce. Był dosłownie przeciwieństwem Brazylijczyka – niewidoczny i niedokładny.

Rafał Boguski grał za krótko, by go ocenić.

GÓRNIK ZABRZE

Sebastian Przyrowski 4,5 – Bardzo słaby mecz bramkarza Górnika. W 23 minucie, nie był dobrze ustawiony, co wykorzystał Crivellaro. Po za tym bardzo często wybijał piłkę albo na aut albo pod nogi Wiślaków.

Mateusz Słodowy 5 – Obrońca Górnika nie radził sobie z Crivellaro i Sadlokiem i odetchnął dopiero, gdy ten pierwszy zszedł z boiska. Kilka razy włączał się w akcje ofensywne, ale jego dośrodkowania był zazwyczaj niecelne.

Adam Danch 7 – Pokazał się z dobrej strony. Wygrał niemal wszystkie pojedynki główkowe, a w 67 minucie mógł zdobyć bramkę, jednak słupek uratował piłkarzy Wisły od straty gola.

Bartosz Kopacz 7 – Miał trudne zadanie – zatrzymać bramkostrzelnego Pawła Brożka i wykonał je znakomicie. Napastnik Wisły był kompletnie niewidoczny, przez co potencjał ofensywny gospodarzy został znacznie zmniejszony.

Mariusz Magiera 8 – Świetny mecz bocznego obrońcy Górnika. W obronie nie do przejścia, w ofensywie nie do powstrzymania. Przy akcji bramkowej zabrzan popisał się znakomitym dośrodkowaniem, a w 72. minucie mógł zaliczyć asystę, jednak strzał Gergela obronił Cierzniak.

Radosław Sobolewski 6 – Jego zadania głównie dotyczyły wsparcia bloku defensywnego Górnika, przez co nie rzucał się w oczy. Dobrze starał się rozbijać ataki Wisły i wyprowadzać piłkę z połowy zabrzan.

Erik Grendel 7 – Pomocnik gości był bardzo aktywny przez większość spotkania. Znakomicie pokazywał się kolegom do gry i rozgrywał piłkę. Nie uniknął wprawdzie kilku niedokładności, ale w ogólnym rozrachunku zagrał dobry mecz.

Robert Jeż 7,5 – Bardzo ciężko ocenić tego zawodnika. Z jednej strony fatalne zachowanie w 23.minucie, przez które Górnik stracił bramkę, a z drugiej kapitalna asysta przy wyrównującym golu i znakomita postawa w dalszej części gry. Jeż powinien być chyba najlepszym zawodnikiem spośród piłkarzy Górnika i spośród zawodników Wisły – i jednym i drugim sprezentował bramkę.

Łukasz Madej 4 – Nie tak wyobrażał sobie pierwszy mecz nowego sezonu Łukasz Madej. Przez większość meczu niewidoczny, gdy był przy piłce od razu ja tracił na korzyść znakomitego dziś Sadloka. Zszedł w 76. minucie spotkania.

Rafał Kosznik 4,5 – Spośród 79. minut meczu, podczas których przebywał na boisku, na plus mogę ocenić chyba tylko próbę indywidualnej akcji w 67. minucie, która zakończyła się jednak porażką. Więcej dobrego robił w defensywie, ale w tym spotkaniu powinien zdecydowanie więcej włożyć w poczynania ofensywne.

Roman Gergel 7 – Dobry mecz napastnika Górnika. Miał kilka okazji, które mógł wykorzystać, lecz bardzo często uderzał w środek bramki. W ważnym momencie jednak zrobił to, co do niego należało – strzelił gola, który dał jego drużynie punkt.