Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna To jeszcze nie to. „Słonie” za słabe na Piasta

To jeszcze nie to. „Słonie” za słabe na Piasta

Piłka nożna | 20 lipca 2015 20:55 | Damian Wiśniewski

fot. x-news

O Termalice mówiło się przed startem Ekstraklasy bardzo dużo i to nie tylko w polskich mediach. Wszyscy wyczekiwaliśmy pierwszego spotkania na poziomie Ekstraklasy w wykonaniu klubu z niewielkiej miejscowości i niektóry na pewno robili sobie duże nadzieje. Na razie podopieczni Piotra Mandrysza nie mają się jednak z czego cieszyć.


Komentujący ten mecz Tomasz Hajto od samego początku powtarzał, że Termalica to zespół, który lubi i potrafi rozgrywać swoje akcje z głębi pola. No i że robi to oczywiście skutecznie. Niestety, nic z tego nie widzieliśmy i powtarzanie tego przez byłego trenera GKS-u Tychy na niewiele się zdawało. Gra zespołu z Niecieczy niczym nie zachwycała, a na dobrą sprawę tylko ułatwiała robotę Piastowi.


Gliwiczanie co prawda również niczym nie zachwycili, ale w odpowiednim momencie potrafili bardziej skuteczni i przede wszystkim lepiej wyglądali piłkarsko. Podobać się mogło, jak piłkę rozgrywał Gerard Badia, a raz trafił nawet w poprzeczkę. Nieźle grał też Vacek, podobać się mogło sprytne rozegranie rzutu rożnego, po którym gola zdobył Mraz.


Kiedy gościom udało się już coś wykreować pod bramką Szmatuły, to oczywiście byli zupełnie na bakier ze skutecznością. Ogólnie spośród nich trudno kogoś wyróżnić. Dobrze wyglądał Fryc, ale w tym przypadku również nie ma się nad czym specjalnie zachwycać. W zespole z Niecieczy jest jeszcze sporo do poprawienia, ale sezon dopiero wystartował. A trudno przecież o mniej przewidywalną ligę, co doskonale pokazał wczorajszy mecz w Kielcach.


OCENY SPORT4FANS


Piast Gliwice:
Szmatuła (5) – Mraz (7), Osyra (4), Hebert (5), Klepczyński (6), Murawski (5),Badia (6), Żivec (5), Vacek (5), Szeliga (4), Nespor (4)


Rezerwowi: Musiolik (4), Pietrowski i Mokwa grali za krótko, by ich oceniać.


Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak (5) – Fryc (6), Markowski (3), Sołdecki (4), Ziajka (4), Kupczak (3), Kaczmarczyk (3), Biskup (2), Plizga (2), Jarecki (4), Paluchowski (4)


Rezerwowi: Babiarz (3), Kędziora i Drozdowicz grali za krótko, by ich oceniać.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)