Sport4fans.pl Piłka nożna Awans pod kontrolą. Lech Poznań gra dalej!

Awans pod kontrolą. Lech Poznań gra dalej!

Piłka nożna | 22 lipca 2015 20:11 | Adrian Szymczak

Lech Poznań w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów! Podopieczni Macieja Skorży w rewanżowym spotkaniu pokonali drużynę FK Sarajevo i nadal są w grze o fazę grupową Ligi Mistrzów.

Po blamażu na początek rozgrywek polskiej Ekstraklasy, drużyna mistrza Polski musiała postawić kropkę nad „i” w drugim spotkaniu eliminacji do Ligi Mistrzów. W składzie Kolejorza doszło do kilku zmian w porównaniu do meczu z Pogonią Szczecin. Na boisku zobaczyliśmy m.in Dariusza Dudkę, Kaspra Hamalainena czy Tomka Kędziorę. W grze mistrza Polski dało się zauważyć ogromną poprawę. Piłkarze grali efektownie, ale przede wszystkim efektywnie.

Już w piątej minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Po faulu na Łukaszu Trałce, piłkę na 17 metrze ustawił Barry Douglas. Była to pozycja bardziej dla prawonożnego zawodnika, ale Szkot wziął na siebie to zadanie i wykonał je w swoim stylu czyli perfekcyjnie. Piłka po świetnym uderzeniu przeleciała nad murem i wpadła w samo okienko bramki Senedina Ostrakovicia, który nawet nie drgnął. Mecz się dobrze nie rozpoczął, a Lech miał już praktycznie awans w kieszeni.

Kolejne minuty należały do piłkarzy Lecha Poznań, którzy w ofensywie mądrze rozgrywali piłkę, a swoją grą defensywną nie pozwalali gościom na rozwinięcie skrzydeł. Była to bardzo rozważna i przemyślana gra. Lechici częściej atakowali lewą stroną boiska. Tam szalał Douglas do spółki z Szymonem Pawłowskim. Momentami piłkarze FK Sarajevo byli tylko biernymi obserwatorami dobrej, kombinacyjnej gry mistrza Polski. Piłkarze gości od czasu do czasu oddawali strzały z dystansu. Swoich sił próbował m.in. Gojko Cimirot, Leon Benko czy Mehmed Alispahić, ale ich strzały bez większych trudności bronił Jasmin Burić. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach Lech Poznań prowadził z FK Sarajevo 1:0.

Druga połowa nie przyniosła wielkich zmian w obrazie gry. Trochę wyżej i agresywniej wyszli goście, ale nadal to Kolejorz był stroną przeważającą. Świetną sytuację do strzelenia bramki miał Barry Douglas. Po dośrodkowaniu z prawej strony Tomka Kędziory bramkarz Sarajeva zderzył się z Milanem Stepanovem i piłka spadła wprost pod nogi Szkota, który huknął ile natura dała, ale jego strzał z linii bramkowej wybili obrońcy gości. Kolejne minuty to spokojna gra piłkarzy Macieja Skorży, którzy mając korzystny wynik nie wysilali się za bardzo, ale co jakiś czas nękali bramkę Ostrakovicia.

Wynik jednak nie uległ już zmianie i po końcowym gwizdku sędziego Kevina Clancy’ego radość zapanowała na Inea Stadionie w Poznaniu. Lech Poznań w dobrym stylu pokonał FK Sarajevo 1:0, a w ogólnym rozrachunku 3:0. Jednak w następnej rundzie piłkarze Macieja Skorży nie będą mieli łatwego przeciwnika, ponieważ czeka już na nich osiemnastokrotny mistrz Szwajcarii i częsty uczestnik Ligi Mistrzów - drużyna FC Basel. Trener poznańskiej zespołu mówił na konferencji prasowej, że ktokolwiek nie zagra z Bazyleą nie będzie faworytem, ale Lech jest drużyną, która jest w stanie pokonać każdego. Przecież Juventus i Manchester City też mieli być faworytami…

Z Poznania

Adrian Szymczak

TWITTER: @SzymczakAdrian

Lech Poznań - FK Sarajevo 1:0

5' - Barry Douglas 1:0

Oceny SPORT4FANS w skali 1-10:

Lech Poznań:
Jasmin Burić (7) - Tomasz Kędziora (7) - Tamas Kadar (7) - Marcin Kamiński (7) - Barry Douglas (9) - Dariusz Dudka (grał do 72 minuty, ocena 7) - Łukasz Trałka (7) - Dariusz Formella (6) - Szymon Pawłowski (grał do 78 minuty, ocena 7) - Kasper Hamalainen (grał do 68 minuty, ocena 7) - Denis Thomalla (7)

Rezerwowi: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay - Maciej Wilusz - Abdul Aziz Tetteh (grał od 72 minuty, bez oceny) - Darko Jevtić (grał od 68 minuty, ocena 7) Gergo Lovrencsics (grał od 78 minuty, bez oceny) - Marcin Robak;

FK Sarajevo:

Senedin Ostraković (5) - Ivan Tatomirovic (4) - Milan Stepanov (4) - Tomislav Barbarić (4) - Bojan Puzigaca (4) - Gojko Cimirot (4) - Samir Radovac (grał do 77 minuty, ocena 4) - Mehmet Alispahić (4) - Haris Dujlević (grał do 54 minuty, ocena 4) - Almir Bekić (grał do 85 minuty, ocena 4) - Leon Benko (4)

Rezerwowi: Emir Plakalo - Rados Protić - Edin Rustemović - Milos Stojcev (grał od 77 minuty, bez oceny)- Amer Bekić - Krste Velkoski (grał od 54 minuty, ocena 4) - Anel Hebibović (grał od 85 minuty, bez oceny);