Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Typy SPORT4FANS na derbowy piątek

Typy SPORT4FANS na derbowy piątek

Piłka nożna | 24 lipca 2015 15:11 | Hubert Błaszczyk
Piłkarze Cracovii są "napompowani" dobrymi wynikami.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Piłkarze Cracovii są "napompowani" dobrymi wynikami.

- Derby rządzą się swoimi prawami – to wyświechtane powiedzenie, co chwile powtarzane przez działaczy, trenerów i piłkarzy. Mamy nadzieję, że w piątek nikt nie będzie go używał jako łatwej wymówki.


Piątek 18:00, Ruch Chorzów – Piast Gliwice


Ruch Chorzów w pierwszej kolejce nie wyglądał na zespół przygotowany do rozgrywek. Drużyna Waldemara Fornalika cały czas jest na etapie budowy. Nadal dopinany jest transfer Mariusza Stępińskiego, który wzmocniłby siłę rażenia chorzowian. Z Piastem nie zagra także Tomasz Podgórski. Były kapitan gliwiczan według sztabu szkoleniowego nie doszedł jeszcze do pełni formy. Wobec słabszej dyspozycji Macieja Iwańskiego (narzekał na specyficzne zajęcia po meczu z Górnikiem Łęczna) trudno spodziewać się, żeby Ruch powiększył w piątek swój dorobek punktowy. W ataku od początku ma zagrać Patryk Lipski, który na tym poziomie nie ma praktycznie żadnego doświadczenia.


Piast to przeciętny zespół, ale w przeciwieństwie do Ruchu nie wygląda jak wielki plac budowy. Już pod koniec poprzedniej rundy było widać, że trener Latal ma swoją drużynę pomysł. Zmienili się tylko wykonawcy, ale tacy zawodnicy jak Patrik Mraz czy Kamil Vacek powinni sprawić, że ofensywna gra przyniesie skutek w postaci bramek. Gliwiczanie mogą żałować, że w ich zespole nie został Kamil Wilczek. Wtedy z pewnością mogliby myśleć o grze w grupie mistrzowskiej, a nawet odegraniu poważniejszej roli. W meczu z Ruchem przyjezdni są faworytem. Nie spodziewamy się jednak gradu bramek.


TYP SPORT4FANS: Piast Gliwice i poniżej 2,5 gola


Piątek 20:30, Cracovia – Wisła Kraków


Na pierwszy rzut oka nic nie przemawia w tym meczu za Wisłą. Cracovia jest rozpędzona i pod wodzą Jacka Zielińskiego zdobyła 26 punktów w dziesięciu spotkaniach. Szkoleniowiec gospodarzy nie pozwoli jednak, żeby te wyliczenia uśpiły jego zawodników. – Przed tym sezonem powiedzieliśmy sobie, że rundę wiosenną oddzielamy grubą kreską – mówi Zieliński. To było widać w Gdańsku, gdzie Pasy wyglądały zdecydowanie lepiej od Lechii, której pod względem personalnym w żadnym stopniu nie można porównywać z Wisłą.


Krakowianie mają swoje problemy. Pierwszy to brak zmiennika dla Pawła Brożka. Drugim jest zgranie, które może szwankować. O ile linia obrony nie zmieniła się, to w pomocy oprócz Macieja Jankowskiego wystąpi o pierwszej minuty czterech nowych graczy. Do wprowadzenia pewnych automatyzmów potrzebny jest czas. Na co może liczyć w tym spotkaniu Wisła? Na brak błędów w obronie i przebłysk, indywidualną akcję Rafaela Crivellaro. Brazylijczyk w pierwszym spotkaniu pokazał, że potrafi strzelać bramki. Po krótkim okresie aklimatyzacji może okazać się naprawdę solidnym wzmocnieniem.


TYP SPORT4FANS: Cracovia


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)